Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 9,552 2021-12-21 2021-12-22 43210130712021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 507 DT 17.12.2021 KONTRATE NR 712/3 DT 31.08.2020 DT 15.12.2021 KONTRATE NR 792/15 DT 26.11.2021
  Sp. Pogradec (1529) DAJTI PARK 2007 Pogradec 48,240 2021-12-20 2021-12-21 56710130822021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013082 Spitali Pogradec, lik ushqime,Kontrate nr.13 dt.18.02.2021,Fature nr.484+FH nr.56+PVMD dt.30.11.2021
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 166,020 2021-12-17 2021-12-21 22010131422021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142-QKTVDHF,602- shp blerje ushqimesh sipas kont ne vazhdim nr 34 dt 19.2.2021.fat nr 504/2021 dt 15.12.2021.fh nr59 dt 15.12.2021
  Shtëp.Fëm.Shkoll. Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 121,920 2021-12-15 2021-12-20 25010131352021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013135-Shtepia e Femijes,602-lik fruta perime sipas kont ne vazhdim nr 285 dt 12.1.2021.fat nr 488/2021 dt 30.11.2021.fh nr 52 dt 30.11.2021
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 63,420 2021-12-16 2021-12-20 22721011132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DPKonvikteve lik ft fruta perime nr 503 dt 13.12.21, fh 22 dt 13.12.21, kontr vazhd 153 dt 13.2.2020, marv k 117 dt 5.2.2021
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 393,120 2021-12-16 2021-12-20 8721011582021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QK Qendrojme bashk lik ft ushqime nr 476 dt 30.11.21, permbl fh 30.11.21, kontr vazhdim nr 115 dt 14.4.21
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,243,536 2021-12-15 2021-12-20 61610130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 479/2021 dt 30.11.2021 p.v dt 30.11.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,153,490 2021-12-16 2021-12-20 60910130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 VKM nr 914 dt 29.12.2014 ft 475/2021 dt 30.11.2021 akt rakordim dt 30.11.2021
  Bashkia Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 881,400 2021-12-16 2021-12-20 142321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez, hekur per muret , up. 6562 dt 25.06.21, pv. 02.07.21,fit. 02.07.2021 kont. 6938 dt 08.07.2021 sit. 14.07.2021 fat 282 dt 14.07.2021 up.6562 dt 25.06.21 pv. dorezim 14.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,151,190 2021-12-15 2021-12-20 59310130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 VKM nr 914 dt 29.12.2014 ft 4562021 dt 10.11.2021 akt rakordim dt 10.11.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 12,154 2021-12-15 2021-12-17 14921011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 489/2021 dt 02.12.2021 fh nr 64 dt 02.12.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 8,880 2021-12-15 2021-12-16 41410130712021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 487 DT 30.11.2021 KONTRATE 712/3 DT 31.08.2020
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 161,536 2021-11-24 2021-12-15 10721018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime , Up. 1 dt 22.11.2019 fit. 44 dt 12.12.2019 draft mareveshje 4 dt 24.01.2020 kont 97 dt 23.03.2021 ne vazhdim fat 464 dt 23.11.2021 permbledhese dt. 16.11.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 920,529 2021-12-09 2021-12-14 46010140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 10520/9 date 28.10.2021 fat nr 458/2021 date 10.11.2021 fh nr 79 date 10.11.2021
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 80,088 2021-12-09 2021-12-14 21110131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602-shp ushqime sipas kont ne vazhdim nr 4 dt 5.1.21.mk nr 53230 dt 3.6.20.fat nr 481 dt 30.11.21.fh nr 111 dt 30.11.21
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 817,218 2021-12-09 2021-12-14 23910140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 478/2021 date 30.11.2021 fh nr 53 date 30.11.2021
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 42,132 2021-12-10 2021-12-14 34510130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 467 dt 25.11.2021 fh 347 dt 25.11.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,129,018 2021-12-09 2021-12-14 45810140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 7203/16 date 27.07.2021 fat nr 457/2021 date 10.11.2021 fh nr 78 date 10.11.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,697,576 2021-12-07 2021-12-13 44910140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 473/1 date 22.01.2021 fat nr 459/2021 date 10.11.2021 fh nr 70 date 10.11.2021
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 35,388 2021-12-09 2021-12-13 20310131422021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142-QKTVDHF,602- shp blerje ushqimesh sipas kont ne vazhdim nr 34 dt 19.2.2021.fat nr 466/2021 dt 24.11.2021.fh nr 48 dt 24.11.2021