Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,390,585 2022-02-09 2022-02-14 4210140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime marreveshje kuader 10/35 date 04.09.2020 kont nr 622/1 date 27.01.2022 fat nr 18/2022 date 28.01.2022 fh nr 93 date 28.01.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,425,416 2022-02-09 2022-02-14 3910140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 473/1 date 22.01.2021 fat nr 19/2022 date 28.01.2022 fh nr 98 date 28.01.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 685,070 2022-02-09 2022-02-14 4110140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime marreveshje kuader nr 10/22 date 03.07.2020 kont nr 621/1 date 27.01.2022 fat nr 20/2022 date 28.01.2022 fh nr 97 date 28.01.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,792,103 2022-02-09 2022-02-14 4010140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 17/2022 date 28.01.2022 fh nr 94 date 28.01.2022
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 49,416 2022-02-08 2022-02-11 1110131372022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137-Shtepia e Foshnjes-602-shp blerje ushqimesh fruta perime sipas kont nr38 dt 11.1.2022.MK nr 21 dt 3.3.21.,njoft lidhje kont nr 21/26 dt 14.7.2020fat nr33/2022 dt 2.2.22.fh nr 1 dt 2.2.2022
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 12,636 2022-02-07 2022-02-10 1910110522022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat inst.nx qe s'degjojne 2021 ushqime kont13 dt 22.2.2021 ft 2.2.2022 nr 32 fh 2.2.22 nr 1/1
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 17,184 2022-02-07 2022-02-08 2510130712022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE KONTRATE NR 712/3 DT 31.08.2020 FATURE NR 34 DT 02.02.2022
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,993 2022-02-04 2022-02-07 2410130092022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESH. DHJETOR U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 21/2022 F.H 2,2/1 DT 29.01.22 U B 41110
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,722,461 2022-01-28 2022-02-01 2510140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 10520/9 date 28.10.2021 fat nr 5/2022 date 11.01.2022 fh nr 92 date 11.01.2022
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 7,176 2022-01-27 2022-01-28 2010160572022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilk 2022 ushqime kont 283 dt 16.9.2020 ft 11.1.2022 nr 4 fh 2 dt 11.1.2022
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 9,828 2022-01-21 2022-01-25 1610130542022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd ushqime fruta fat nr 8/2022 dt 12.01.2022 fhyrje nr 3 dt 13.01.2022 kontrnr186 dt 29.12.2020 ne vazhdim
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 811,710 2022-01-13 2022-01-19 1710140132022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Qendra Spitalore e Burgjeve Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 526 date 30.12.2021 fh nr 57 date 31.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 70,680 2022-01-11 2022-01-13 72710130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi vazhdim kont up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 527/2021 dt 30.12.2021 p.v dt 30.12.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,199,854 2022-01-06 2022-01-11 67010130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 VKM nr 914 dt 29.12.2014 ft 528/2021 dt 30.12.2021 akt rakordim dt 30.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,233,672 2021-12-31 2022-01-10 69110130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi vazhdim kont up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 5252021 dt 28.12.2021 p.v dt 28.12..2021
  Shtëp.Fëm.Shkoll. Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 277,392 2021-12-30 2022-01-07 25910131352021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013135-Shtepia e Femijes,602- blerje fruta perime sipas kont ne vazhdim nr 285 dt 12.1.2021.fat nr524/2021 dt 28.12.21.fh nr 59.59/1 dt 28.12.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,569,285 2021-12-28 2021-12-31 48710140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje perime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 519/2021 date 22.12.2021 fh nr 87 date 22.12.2021
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 104,928 2021-12-28 2021-12-31 14010131402021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit 602- Blerje fruta perime sipas kont ne vazhdim nr 27 dt 23.2.2021.fat nr 522 dt 24.12.2021.fh nr 122 dt 24.12.2021
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 223,296 2021-12-29 2021-12-31 23010131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602-shp ushqime sipas kont ne vazhdim nr 4 dt 5.1.21.mk nr 53230 dt 3.6.20.fat nr 514 dt 21.12.21.fh nr 127 dt 21.12.21
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 18,684 2021-12-28 2021-12-31 14010110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Ins nx qe s' degjojne ushqime kont nr 13 dt 22.2.2021 ft 22.12.201 nr 517 fh 10 dt 22.12.2021