Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 14,640 2021-11-15 2021-11-16 13121011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 431/2021 dt29.10.2021 fh nr 55 dt 29.10.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 40,620 2021-11-11 2021-11-16 30510130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 436 dt 30.10.2021 fh 331,332 dt 30.10.2021
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 8,976 2021-11-12 2021-11-15 38210130712021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE USHQIME, FATURE NR 444 DT 30.10.2021 KONTRATE NR 712 DT 31.12.2020
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 944,412 2021-11-12 2021-11-15 25210160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, lik sherb ushqimi (katering) shtator 2021,kont ne vazhdim nr 26/1 dt 17.06.19,fat nr 407/2021 dt 04.10.21,fh 9 dt 04.10.21
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 982,164 2021-11-12 2021-11-15 27910160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, lik sherb ushqimi (katering) tetor 2021,kont ne vazhdim nr 26/1 dt 17.06.19,fat nr 449/2021 dt 01.11.21,fh 10 dt 01.11.21
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 6,960 2021-11-12 2021-11-15 30110160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 450/2021 dt 1.11.2021 fhyrje nr 57 dt 1.11.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 892,368 2021-11-09 2021-11-12 20910140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 448/2021 date 01.11.2021 fh nr 47/1 date 01.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,288,848 2021-11-09 2021-11-12 50910130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 3452/2021 dt 02.11.2021 p.v dt 02.11.2021
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 31,908 2021-11-09 2021-11-12 18010131422021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142-QKTVDHF,602- shp blerje ushqimesh sipas kont ne vazhdim nr 34 dt 19.2.2021.fat nr 432/2021 dt 29.10.2021.fh nr 42 dt 29.10.2021
  Shtëp.Fëm.Shkoll. Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 112,224 2021-11-10 2021-11-12 21710131352021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013135-Shtepia e Femijes,602- blerje fruta perime sipas kont ne vazhdim nr 285 dt 12.1.2021.fat nr 447/2021 dt 30.10.21.fh nr 50 dt 30.10.2021
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 36,144 2021-11-10 2021-11-12 9810131402021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit 602- Blerje fruta perime sipas kont nr 27 dt 23.2.21.up nr 21 dt 3.3.20.MK nr 21/25 dt 14.7.20.fat nr 428/2021 dt 28.10.2021 fh permbledhse dt 29.10.2021
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 30,348 2021-11-08 2021-11-11 11610110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Ins nx qe s' degjojne ushqime kont nr 13 dt 22.2.2021 ft 30.10.2021 nr 440 fh 8 dt 30.10.21
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 90,048 2021-11-09 2021-11-10 60010130192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.637 DT 14.05.21 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR 434/2021 DHE F.H NR 57 DT.30.10.2021,UB 40844
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 23,760 2021-11-08 2021-11-09 9721018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime , Up. 1 dt 22.11.2019 fit. 44 dt 12.12.2019 draft mareveshje 4 dt 24.01.2020 kont 97 dt 23.03.2021 ne vazhdim fh 52dt dt.27.10.2021 fat 453 dt 04.11.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 281,336 2021-11-08 2021-11-09 9621018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime , Up. 1 dt 22.11.2019 fit. 44 dt 12.12.2019 draft mareveshje 4 dt 24.01.2020 kont 97 dt 23.03.2021 ne vazhdim permb. dt 29.10.2021 fat 451 dt 02.11.2021
  Sp. Pogradec (1529) DAJTI PARK 2007 Pogradec 64,080 2021-11-05 2021-11-08 48010130822021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013082 Spitali Pogradec, lik ushqime,Kontrate nr.13 dt.18.02.2021,Fature nr.435+FH nr.50+PVMD dt.30.10.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,993 2021-11 2021-11-05 23510130092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESHT.TETOR U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 430/2021 F.H 25,25/1 DT 28.10.2021 U B 41110
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 47,321 2021-11 2021-11-05 11310110512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011051 Inst.Nx. qe s'shikojne ushqime kont179 dt 27.5.2021 ft 30.10.2021 nr 441 fh 4 dt 30.10.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 8,148 2021-11-03 2021-11-04 28910160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 423/2021 dt 21.10.2021 fhyrje nr 51 dt 21.10.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Qendra Ditore Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 9,348 2021-11-02 2021-11-03 8021660022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2166002 Qendra Polivalente Ditore Kamez- Blerje fruta perime, Kont. ne vazhdim 232 dt 31.12.2020, fat 429/2021dt.28.10.2021,permbledhese