Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 457,734 2021-09-15 2021-09-16 15910140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 340/2021 date 31.08.2021 fh nr 37 date 31.08.2021
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 74,940 2021-09-14 2021-09-16 11310131372020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137 Shtepia e Foshnjes ,602- furnizim me ushqime sipas kont ne vazhdim nr 11/8 dt 25.2.21.fat nr353/2021 dt 31.8.21.fh nr 10/2 dt 31.8.2021
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 85,260 2021-09-14 2021-09-16 14210131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602-shp ushqime sipas kont ne vazhdim nr 4 dt 5.1.21.mk nr 53230 dt 3.6.20.fat nr 301 dt 30.8.21.fh nr74 dt 31.8.21
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 37,812 2021-09-14 2021-09-16 6910131402021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit 602- Blerje fruta perime sipas kont nr 27 dt 23.2.21.up nr 21 dt 3.3.20.MK nr 21/25 dt 14.7.20.fat nr 345/2021 dt 31.8.2021.fh dt 31.8.21
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 16,650 2021-09-10 2021-09-14 10721011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 348/2021 dt 31.08.2021 fh nr 46 dt 31.08.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,182,571 2021-09-13 2021-09-14 37610130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 ft 343/2021 dt 31.08.2021 akt rakordim dt 31.08.2021
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 826,826 2021-09-10 2021-09-14 22510160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, lik sherb ushqimi (katering) gusht 2021,kont ne vazhdim nr 26/1 dt 17.06.19,fat nr 342/2021 dt 31.08.21,fh 8 dt 31.08.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,429,982 2021-09-13 2021-09-14 37510130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 ft 300/2021 dt 30.07.2021 akt rakordim dt 30.07.2021
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 293,760 2021-09-10 2021-09-13 6021011582021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QK Qendrojme bashk lik ft ushqime nr 344/2021 dt 31.08.21, permbl fh 31.8.21, kontr vazhdim nr 115 dt 14.4.21
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 618,840 2021-09-09 2021-09-13 5821018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim, up nr90 dt27.04.21,urdh 91 dt 27.4.21, pv dt27.04.21,njof.fit. 08.06.21,kontr.nr 144 dt01.07.21,fat 298/2021 dt 30.07.21, fh nr.7 dt 30.7.21
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 22,704 2021-09-09 2021-09-13 17210130542021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd blerje fruta fat nr 351/2021 dt 01.09.2021 fhyrje nr 31 dt 01.09.2021 kontr nr 186 dt 29.12.2020 ne vazhdim
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 68,474 2021-09-09 2021-09-10 13721180102021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIE E TE MOSHUARVE KAVAJE BLERJE USHQIME KONTRATE NR 73 DT 187.08.2021 FATURE NR 359/2021 DT 07.09.2021
  Bashkia Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 6,982,598 2021-09-09 2021-09-10 91221660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Klenje,Paralel Bushtrice,Fajza, up. 6594 dt 31.08.2020 pv. 05.11.20,rap. perf.dt.05.11.20,njof. fit. 8952 dt 05.11.20,kont. 9286 dt 16.11.20,sit.1 dt 24.03.2021 fat 74 dt 24.03.2021
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 8,280 2021-09-08 2021-09-09 30010130712021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 338/2021 DT 30.08.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,993 2021-09-07 2021-09-08 18910130092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESHTETURA U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 337/2021 F.H 13,13/1 DT 30.08.2021 U B 41110
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 566,088 2021-09-07 2021-09-08 15210140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 351/3 date 19.03.2021 fat nr 332/2021 date 17.08.2021 fh nr 36 date 17.08.2021
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 61,632 2021-09-07 2021-09-08 22810130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 303 dt 30.07.2021 fh 238,239 dt 30.06.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,352 2021-09-03 2021-09-07 22310160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 333/2021 dt 24.08.2021 fhyrje nr 37 dt 24.08.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 381,240 2021-08-30 2021-08-31 5521011582021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QK Qendrojme bashk lik ft ushqime nr 302/2021 dt 30.08.21, permbl fh 30.7.21, kontr vazhdim nr 115 dt 14.4.21
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,244,732 2021-08-24 2021-08-30 31210140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 327/2021 date 10.08.2021 fh nr 46 date 10.08.2021