Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 10,788 2021-10-08 2021-10-11 9910110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011052 Ins nx qe s' degjojne ushqime kont 13 dt 22.2.21 ft 30.9.2021 nr 399 fh 30.9.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 11,192 2021-10-06 2021-10-08 11921011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 387/2021 dt30.09.2021 fh nr 40 dt 30.09.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Qendra Ditore Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 9,511 2021-10-06 2021-10-08 7121660022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2166002 Qendra Polivalente Ditore Kamez- Blerje fruta perime, Kont. ne vazhdim 232 dt 31.12.2020, fat 384/2021dt.30.09.2021,permbledhese
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,162 2021-10-06 2021-10-07 21310130092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESHTETURA U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 379/2021 F.H 19,19/1 DT 29.09.2021 U B 41110
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 911,112 2021-10-06 2021-10-07 18510140132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Spitali i Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 391/2021 date 30.09.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 315,670 2021-09-30 2021-10-01 64710170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, shtese kont.313/2 dt 20.1.21, ft 336/2021 dt 22.9.21
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 652,679 2021-09-30 2021-10-01 65110170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, shtese kont.313/2 dt 20.1.21, ft 339/2021 dt 31.8.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 65,995,221 2021-09-29 2021-09-30 51710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 374/2021 dt 27.09.2021, sit nr 2
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,473,806 2021-09-28 2021-09-30 36410140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 370/2021 date 24.09.2021 fh nr 60 date 24.09.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,659,524 2021-09-28 2021-09-30 36510140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 473/1 date 22.01.2021 fat nr 372/2021 date 24.09.2021 fh nr 61 date 24.09.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,611,920 2021-09-29 2021-09-30 35810140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 7203/16 date 27.07.2021 fat nr 365/2021 date 10.09.2021 fh nr 54 date 10.09.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,629 2021-09-23 2021-09-27 5921011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 170/2021 dt07.05.2021 fh nr 18 dt 07.05.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,424 2021-09-20 2021-09-21 23010160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 361/2021 dt 10.09.2021 fhyrje nr 41 dt 09.09.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 49,284 2021-09-16 2021-09-20 25410130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 349 dt 31.08.2021 fh 282 dt 31.08.2021
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 359,016 2021-09-16 2021-09-20 41010130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 318/2021 dt 02.08.2021 p.v dt 02.08.2021
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,178,040 2021-09-16 2021-09-20 41110130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 341/2021 dt 31.08.2021 p.v dt 31.08.2021
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 308,364 2021-09-16 2021-09-17 50210130192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.637 DT 14.05.21 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR 208,262,319,350/2021 DHE F.H NR 28,36,41,44 DT.31.5.21,30.6.21,31.7.21,31.8.21,UB 40844
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 595,920 2021-09-15 2021-09-16 5921018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim,Kont ne vazhdim nr. 144 dt 01.07.2021, fat 347/2021 dt 31.08.2021, fh. nr.8 dt 30.08.2021
  Shtëp.Fëm.Shkoll. Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 114,192 2021-09-14 2021-09-16 17010131352021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013135-Shtepia e Femijes,602-lik ushqime sipas kont ne vazhdim nr 285 dt 12.1.2021.fat nr 354/2021 dt1.9.2021.fh nr 40 dt 1.9.2021
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 39,780 2021-09-14 2021-09-16 14010131422021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142-QKTVDHF,602- shp blerje ushqime sipas kont ne vazhdim 34dt 19.2.21.fat nr 336/2021 dt 30.8.21. permb fh 32 dt 30.8.2021