Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,776,200 2021-10-28 2021-11-01 40510140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 473/1 date 22.01.2021 fat nr 418/2021 date 11.10.2021 fh nr 63 date 11.10.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,689,038 2021-10-28 2021-11-01 40910140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 427/2021 date 27.10.2021 fh nr 67 date 27.10.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,780,789 2021-10-28 2021-11-01 40410140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve ushqime kont vazhdim nr 7203/16 date 27.07.2021 fat nr 412/2021 date 07.10.2021 fh nr 62 date 07.10.2021
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 93,660 2021-10-26 2021-10-28 18721011132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DPKonvikteve lik ft fruta perime nr 424/2021 dt 25.10.21, fh 16 dt 25.10.21, kontr vazhd 153 dt 13.2.2020, mk 117 dt 5.2.2021
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 53,913 2021-10-26 2021-10-28 28410130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 385 dt 30.09.2021 fh 300 dt 30.09.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,304,939 2021-10-21 2021-10-25 47910130882021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''sherbim cateringu vazhdim kontr 465 dt 01.05.2020 VKM nr 914 dt 29.12.2014 ft 403/2021 dt 01.10.2021 akt rakordim dt 01.10.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,712 2021-10-21 2021-10-22 25910160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 377/2021 dt 28.09.2021 fhyrje nr 43 dt 28.09.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,184 2021-10-21 2021-10-22 26110160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 413/2021 dt 8.10.2021 fhyrje nr 46 dt 8.10.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 864 2021-10-21 2021-10-22 26410160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 419/2021 dt 11.10.2021 fhyrje nr 47 dt 11.10.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,166,472 2021-10-19 2021-10-20 46410130502021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim gatimi shperndarje ushqimi up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 kontr 578/2 dt 22.07.2021 ft 395/2021 dt 30.09.2021 p.v dt 30.09.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 152,532 2021-10-15 2021-10-18 8621018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime , Up. 1 dt 22.11.2019 fit. 44 dt 12.12.2019 draft mareveshje 4 dt 24.01.2020 kont 97 dt 23.03.2021 fh 40-43 dt 23,24,28,30.09.2021 fat 389 dt 30.09.2021
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 78,912 2021-10-14 2021-10-15 54410130192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.637 DT 14.05.21 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR 381/2021 DHE F.H NR 48 DT.30.09.2021,UB 40844
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 64,032 2021-10-13 2021-10-15 12810131372020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137 Shtepia e Foshnjes ,602- furnizim me ushqime sipas kont ne vazhdim nr 11/8 dt 25.2.21.fat nr4053/2021 dt 2.10.21.fh nr 10/3dt 2.10.2021
  Sp. Pogradec (1529) DAJTI PARK 2007 Pogradec 37,944 2021-10-12 2021-10-14 42910130822021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013082 Spitali Pogradec,ushqime,Kontrate nr.13 dt.18.02.2021,Fature nr.397+FH nr.43 +PMVD dt.30.09.2021
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 17,287 2021-10-11 2021-10-14 20710130542021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd ushqime fruta ,fat nr 404/2021 dt 02.04.2021 fhyrje nr37 dt 02.10.2021 up nr 21 dt 03.03.2020 kontr ne vazhd nr 186 dt 29.12.2020 ne vazhdim
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 36,492 2021-10-12 2021-10-14 16410131422021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142-QKTVDHF,602-shp blerje ushqime sipas kont ne vazhdim nr 34 dt 19.2.21.fat nr386/2021 dt 30.9.21.fh nr 38 dt 30.9.21
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 61,788 2021-10-12 2021-10-14 15710131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602- blerje fruta sipas kont ne vazhdim nr4 dt5.1.2021.fat nr 411 dt 6.10.2021.fh nr 86 dt 6.1021
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 7,320 2021-10-11 2021-10-12 33110130712021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 380 DT 29.09.2021 KONTRATE 712/3 DT 31.08.2020
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 595,920 2021-10-08 2021-10-11 7021018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim,Kont ne vazhdim nr. 144 dt 01.07.2021, fat 382/2021 dt 30.09.2021, fh. nr.12 dt 30.09.2021
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 37,560 2021-10-07 2021-10-11 16221011132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DPKonvikteve lik ft fruta perime nr 376/2021 dt 27.9.21, fh 12 dt 27.09.21, kontr vazhd 153 dt 13.2.2020