Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,963,475 2021-12-28 2021-12-31 48510140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 10520/9 date 28.10.2021 fat nr 501/2021 date 13.12.2021 fh nr 81 date 13.12.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,644,706 2021-12-28 2021-12-31 48610140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 473/1 date 22.01.2021 fat nr 502/2021 date 13.12.2021 fh nr 82 date 13.12.2021
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 29,040 2021-12-28 2021-12-31 14210110512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011051 Inst.Nx. qe s'shikojne ushqime kont179 dt 27.5.2021 ft 23.12.21 nr 520 fh 21 dt 23.12.21
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 383,155 2021-12-29 2021-12-31 37310130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 516 dt 21.12.2021 fh 365,366 dt 21.12.2021
  Sp. Pogradec (1529) DAJTI PARK 2007 Pogradec 163,020 2021-12-29 2021-12-30 59910130822021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013082 Spitali Pogradec, lik ushqime,Kontrate nr.13 dt.18.02.2021,Fature nr.521+FH nr.60+PVMD dt.23.12.2021
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,808,955 2021-12-23 2021-12-29 89110130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013001 Min Shend clirim garanc rikons qsh,urdher nr 215 13.04.2021,kont 1851.55 19.06.21,certif perf marr dorez 3973.1 29.09.21,proc verb kolaud 06.01.20,sit perf 18.12.19
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,944 2021-12-23 2021-12-29 38010160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 509/2021 17.12.21 fh 78 dt 17.12.21 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 18,423 2021-12-28 2021-12-29 15421011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 515/2021 dt 21.12.2021 fh nr 70 dt 21.12.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,176,960 2021-12-28 2021-12-29 33610160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, ushqim , konr vazhdim 26/1 dt 17.06.2019 ft nr 513 dt 20.12.2021 fh nr 12 dt 20.12.2021 pv md 20.12.2021
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 120,000 2021-12-24 2021-12-29 11221018142021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik ushqime, up.202 dt 11/11.2021 permb. flete hyrje, dt 09.12.2021, fat 499 dt 13.12.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,041 2021-12-28 2021-12-29 15521011532021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat - lik ushqime , ft 523/2021 dt 24.12.2021 fh nr 71 dt 24.12.2021 kontr 5 dt 25.01.2021 ne vazhdim
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 99,420 2021-12-22 2021-12-28 18910131372020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137 Shtepia e Foshnjes ,602- furnizim me ushqime sipas kont ne vazhdim nr 11/8 dt 25.2.21.fat nr 505/2021 dt 15.12.21.fh nr 10/6dt 15.12.2021
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 28,020 2021-12-22 2021-12-24 12810131402021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit 602- Blerje fruta perime sipas kont nr 27 dt 23.2.21.up nr 21 dt 3.3.20.MK nr 21/25 dt 14.7.20.fat nr 511/2021 dt 20.12.2021 fh permbledhse dt 20.12.2021
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 618,840 2021-12-22 2021-12-24 8721018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim,Kont ne vazhdim nr. 144 dt 01.07.2021, fat 512/2021 dt 20.12.2021, fh. nr.16 dt 20.12.2021 pv. dt. 20.12.2021
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 34,908 2021-12-22 2021-12-24 22610131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602-shp ushqime sipas kont ne vazhdim nr 4 dt 5.1.21.mk nr 53230 dt 3.6.20.fat nr 510 dt 18.12.21.fh nr 123 dt 18.12.21
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 595,920 2021-12-22 2021-12-24 8621018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim,Kont ne vazhdim nr. 144 dt 01.07.2021, fat 477/2021 dt 30.11.2021, fh. nr.15 dt 30.11.2021 pv. dt. 30.11.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,993 2021-12-21 2021-12-23 29110130092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESH.T NENTOR U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 506/2021 F.H 37,37/1 DT 17.12.21 U B 41110
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 78,860 2021-12-21 2021-12-23 36410130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 887 dt 16.12.2021 fh 359,360 dt 16.12.2021
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,173,108 2021-12-22 2021-12-23 31110160092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009 RENEA, sherbim ushqim kontr vazhdim nr 26/1 dt 17.06.2019 ft nr 480 dt 30.11.2021 fh nr 101 dt 30.11.2021
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 8,448 2021-12-21 2021-12-23 36510130022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH ushqime vazhdim kontr 38/1 dt 12.01.2021 mk 21/25 dt 14.07.2020 ft 891 dt 17.12.2021 fh 361 dt 17.12.2021