Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,553,402 2021-12-07 2021-12-13 45010140482021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 474/1 date 22.01.2021 fat nr 460/2021 date 10.11.2021 fh nr 71 date 11.11.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 6,564 2021-12-09 2021-12-13 33610160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 493/2021 dt 02.12.2021 fhyrje nr 68 dt 02.12.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 21,372 2021-12-07 2021-12-10 24710130542021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd fruta fat nr 492/2021 dt 02.12.2021 fhyrje nr 48 dt 02.12.2021 kontr ne vazhdim nr 186 dt 29.12.2020 ne vazhdim
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 32,208 2021-12-07 2021-12-10 13010110512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1011051 Inst.Nx. qe s'shikojne ushqime kont179 dt 27.5.2021 ft 2.12.2021 nr 491/2021 fh 2.12.2021
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 78,054 2021-12-06 2021-12-10 17510131372020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137 Shtepia e Foshnjes ,602- furnizim me ushqime sipas kont ne vazhdim nr 11/8 dt 25.2.21.fat nr485/2021 dt30.11.21.fh nr 10/5dt 30.11.2021
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 253,704 2021-12-07 2021-12-09 70210130192021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.637 DT 14.05.21 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR 469/2021 DHE F.H NR 59 DT.26.11.2021,UB 40844
  Qendra Ditore Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 40,049 2021-12-06 2021-12-09 9621660022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2166002 Qendra Polivalente Ditore Kamez- Blerje fruta perime, Kont. ne vazhdim 232 dt 31.12.2020, fat 490/2021dt.02.12.2021,pv. dt 02.12.2021
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 30,816 2021-12-06 2021-12-07 12910110522021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Ins nx qe s' degjojne ushqime kont nr 13 dt 22.2.2021 ft 30.11.2021 nr 486 fh 9 dt 30.11.21
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 24,162 2021-12-03 2021-12-06 36410130092021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESH.T NENTOR U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 468/2021 F.H 31,31/1 DT 26.11.21 U B 41110
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 129,120 2021-11-25 2021-12-02 20621011132021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DPKonvikteve lik ft fruta perime nr 463 dt 22.11.21, fh 20 dt 22.11.21, kontr vazhd 153 dt 13.2.2020, mk 117 dt 5.2.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,652 2021-11-25 2021-12-02 32310160572021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilkerkues 2021, likujd blerje ushqime fat nr 462/2021 dt 16.11.2021 fhyrje nr 62 dt 16.11.2021 kontr nr 283 dt 16.09.2020 ne vazhdim
  Qendra Ditore Kamez (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 16,135 2021-11-25 2021-11-26 8821660022021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2166002 Qendra Polivalente Ditore Kamez- Blerje fruta perime, Kont. ne vazhdim 232 dt 31.12.2020, fat 465/2021dt.24.11.2021,permbledhese nr 7 dt 24.11.2021
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 338,040 2021-11-19 2021-11-23 7821011582021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QK Qendrojme bashk lik ft ushqime nr 446/2021 dt 30.10.21, permbl fh 30.10.21, kontr vazhdim nr 115 dt 14.4.21
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 289,008 2021-11-19 2021-11-23 7621011582021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QK Qendrojme bashk lik ft ushqime nr 401/2021 dt 30.9.21, permbl fh 30.9.21, kontr vazhdim nr 115 dt 14.4.21
  Shtëp.Fëm.Shkoll. Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 119,220 2021-11-19 2021-11-23 23210131352021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013135-Shtepia e Femijes,602- blerje fruta perime sipas kont ne vazhdim nr 285 dt 12.1.2021.fat nr398/2021 dt 30.9.21.fh nr 45/1 dt 30.09.2021
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 17,095 2021-11-19 2021-11-23 22410130542021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd ushqime up nr 21 dt 03.03.2020 fat nr 443/2021 dt 30.10.2021 fh nr 42 dt 01.11.2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 90,000 2021-11-19 2021-11-22 76110160792021 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati DPP Shtetit pritje percjellje prog nr 7701/2 dt 10.11.2021 fat nr 461 dt 12.11.2021
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 595,920 2021-11-16 2021-11-17 7721018182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, Q.S.Gonxhe Bojaxhi, lik furniz. ushqim,Kont ne vazhdim nr. 144 dt 01.07.2021, fat 445/2021 dt 30.10.2021, fh. nr.13 dt 30.10.2021
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 68,916 2021-11-15 2021-11-17 15410131372020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137 Shtepia e Foshnjes ,602- furnizim me ushqime sipas kont ne vazhdim nr 11/8 dt 25.2.21.fat nr442/2021 dt30.10.21.fh nr 10/4dt 30.10.2021
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 58,476 2021-11-12 2021-11-16 19210131382021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602- blerje fruta perime sipas kont ne vazhdim nr4 dt5.1.2021.fat nr 433 dt 29.10.2021.fh nr 90 dt 29.10.21