Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) FARMA NET ALBANIA Berat 16,473,228 2021-10-11 2021-10-18 60810130642021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013064 Spitali Rajonal Berat pajisje mjekesore per maternitetin, shkresa nr 142/3 dt 02.02.2021 miratim procedure, ft nr 3253 dt 24.09.2021 prverbal mrd 3644 dt 24.09.2021 flh 137 dt 29.09.2021 garanci punimesh kont. 3268 dt 27.08.2021
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) CLIMATHERM Berat 32,040 2021-10-14 2021-10-18 14710120022021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012002 Dr. Monumenteve berat, pagese up nr.18, dt.13.09.2021, fatura nr.42, dt.14.09.2021, pv nr.5, dt.13.09.2021, sherbime hidraulike
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) NDERTUES1 Berat 1,377,499 2021-10-14 2021-10-18 14810120022021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1012002 Dr. Monumenteve berat, pagese kontrate nr.190, dt.28.05.2021, ushpallje nr.170, dt.18.05.2021, fatura nr.03, dt.04.10.2021, nderhyrje ne banese me kod K-054 dhe K-055, lagjia Kala, berat
  Sp. Berati (0202) EUROMED Berat 841,468 2021-10-14 2021-10-18 62310130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje materiale mjekesore ft nr 1781 dt 28.09.2021 fl hyrje nr 162 dt 28.09.2021 kontraat nr 3369 dt 07.09.2021 tender i ministrise
  Prefektura e qarkut Berat (0202) MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE Berat 1,103,564 2021-10-13 2021-10-18 20810160592021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1016059 prefektura,kontrate 215 dt 18.05.2021 mirmbajtje zyrave nenprefekti skrapar fat 17 dt 07.10.2021 situacion perfundimtar certifikate marjes dorezim 14.07.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) NAIM HOXHA (L62407023O) Berat 37,300 2021-10-14 2021-10-18 19410280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria,shpenzime honorare fat 10 dt 12.10.2021
  Zyra Punesimit Berat (0202) PETREF QATO Berat 74,020 2021-10-14 2021-10-18 55210101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,paga sigurime subvencione shtator 2021
  Sp. Berati (0202) XH & MILER Berat 377,428 2021-10-11 2021-10-18 60710130642021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1013064 Spitali Berat kolaudim shtese materniteti ft nr 12 dt 21.09.2021 up nr 2196 dt 25.06.2021 ftese oferte 2196 kontraat nr 2557 dt 05.07.2021 shkresa nr 142/3 dt 02.02.2021
  Sp. Berati (0202) REJSI FARMA Berat 20,484 2021-10-14 2021-10-18 62210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Berat blerje medikamente ft nr 389477946 dt 27.09.2021 fl hyrje nr 161 dt 27.09.2021 kontrata nr 3410 dt 09.09.2021 tender i ministrise
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) XHULJANA SHEHU Berat 29,000 2021-10-14 2021-10-18 19110280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria,shpenzime honorare fat 2 dt 08.10.2021
  Zyra Punesimit Berat (0202) Shpëtim Agalliu Berat 74,020 2021-10-14 2021-10-18 55310101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,paga sigurime subvencione shtator 2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) STUDIO ADPK Berat 100,000 2021-10-14 2021-10-18 19310280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria,shpenzime honorare fat31 dt 06.10.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 25,000 2021-10-14 2021-10-18 19210280032021 Udhetim i brendshem 1028003 prokuroria,dieta per korrik gusht shtator 2021 liste pagesa
  Prefektura e qarkut Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 2,000 2021-10-14 2021-10-18 22010160592021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016059 prefektura,fat 169 dt 28.09.2021 shpenzime per blerje kurora lule
  Zyra Punesimit Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 15,000 2021-10-14 2021-10-18 55410101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,paga praktika profesionale shtator 2021 liste pagesa
  Sp. Berati (0202) ARENA MK Berat 442,107 2021-10-11 2021-10-18 60610130642021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1013064 Spitali Berat supervizim, shtese materniteti ft nr 35 dt 21.09.2021 up nr 2196, 2196/1 dt 04.04.2019, kontrate 2532 dt 13.05.2019 raporti 2450 dt 03.05.2019 shkresa 142/3 dt 02.02.2021
  Zyra Punesimit Berat (0202) VJOLLCA KOLA Berat 5,010 2021-10-14 2021-10-18 54910101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,sigurime shoqerore shtator 2021 2021
  Zyra Punesimit Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 90,000 2021-10-14 2021-10-18 55110101802021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010180 Dr.raj.punesimit berat,paga praktika profesionale shtator 2021 liste pagesa
  Sp. Berati (0202) T R I M E D Berat 47,260 2021-10-14 2021-10-18 62110130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Beratblerje medikamente ft nr 216 dt 05.10.2021 fl hyrje nr 164 dt 05.10.2021 kontrata nr 3295 dt 31.08.2021 tender i ministrise
  Bashkia Bilisht (1505) Joanis Kaçori Devoll 256,000 2021-10-14 2021-10-18 692210500102021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM FIZIOTERAOPIE NR FAT 02 DT 08.10.2021 AKT MARRJE 3039/2 DT 08.10.2021 RELACION 3039/1 DT 06.10.2021 RAP PER MBYLLJE FAZE SHERBIMI NR 3039 DT 06.10.2021