Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) KADIU Elbasan 58,300 2021-10-15 2021-10-18 62921090142021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 FV pjese kembimi per makina Up nr.2287/4 dt 07.06.2021 NJF nr.2287/5 dt 07.06.2021 kont nr 2287/8 dt 17.06.2021 fat nr.4/2021 dt 04.08.2021 situacion punim riparimi dt 21.07.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,000 2021-10-15 2021-10-18 53421090082021 Te tjera transferta tek individet Qendra Ekonomike e Arsimit shperblim pension Myzejen Ruci Vislet Shuli urdher i brenshem nr72 liste pagese Fanije Qosja Nr, 024596193
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 75,621 2021-10-15 2021-10-18 19410051362021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005136 Agj Raj e Sherbimit Veterinar dhe Mbr Bimeve Roje UP nr 3 dt 08.03.2021 Ftese per oferte dt 12.03.2021 PV fituesi dt 12.03.2021 kont nr 222 dt 19.03.2021 fat nr 69/2021 dt 30.09.2021
  Klubi I Sportit (0808) LLIXHA 2001 Elbasan 28,000 2021-10-15 2021-10-18 16221090122021 Shpenzime te tjera transporti 2021 Klubi Shumësportësh Shpenzime udhetimi Urdher titullari nr.23 dt 13.10.2021 fat nr.9 dt 13.10.2021
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 50,000 2021-10-15 2021-10-18 19310051362021 Te tjera transferta tek individet 1005136 Agj Raj e Sherbimit Veterinar dhe Mbr Bimeve Shperblim nga fondi i vecante per semundje Urdher titullari nr.700 dt 15.10.2021 sipas listepageses se bankes Kozeta Pepa nr.33289004
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA CREDINS Elbasan 20,400 2021-10-15 2021-10-18 16821090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit 2109010 pages artistike Instrumentisteve te orkestres se harqeve urdher nr, 28 dt, 01.09.2021 dhe liste pagese
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Elbasan 114,371 2021-10-15 2021-10-18 18721090172021 Elektricitet Qendra Sociale Balashe 2109017 Energji kont nr A28153, A28154, A245149 fat nr 423038265, 423033311, 423055534 dt 31.08.2021
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 38,250 2021-10-15 2021-10-18 31410110082021 Shpenzime per honorare 1011008 Zyra Vendore Arsimore Elbasan Shpenzime per honorare per projektin Arsim i Kombinuar Urdher titullari nr.1019 dt 14.10.2021 sipas listepageses se bankes
  Teatri "Skampa" (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 10,200 2021-10-15 2021-10-18 16921090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit 2109010 pages artistike Instrumentisteve te orkestres se harqeve urdher nr, 28 dt, 01.09.2021 dhe liste pagese
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 76,500 2021-10-15 2021-10-18 16621090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit 2109010 pages artistike Instrumentisteve te orkestres se harqeve urdher nr, 28 dt, 01.09.2021 dhe liste pagese
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) LULI GIPS Elbasan 33,480 2021-10-15 2021-10-18 72810101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010188 Zyra Punes paga sig marreveshje trepaleshe nr 35 dt 7.01.2021 pv financimi nr 1014/1 dt 15.10.2021 vkm 608
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 62,918 2021-10-15 2021-10-18 19021090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime ( fruta-perime) UP nr 3748 dt 06.08.2020 vendim dt 26.08.2020 kont nr.3748/30 dt 08.01.21 fat nr 1048, 1080, 1097 dt 23,30,31.08.2021 fh nr281,293,338 dt 23,30,31.08.2021
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) ARTEO 2018 Elbasan 57,600 2021-10-15 2021-10-18 19510051362021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005136 Agj Raj e Sherbimit Veterinar dhe Mbr Bimeve Sherbime gjelberimi Up nr.683 dt 09.10.2021 fat nr.100/2021 dt 11.10.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAMA - GRAF Elbasan 43,800 2021-10-15 2021-10-18 53521090082021 Blerje dokumentacioni Qendra Ekonomike e Arsimit shtypshkrime urdher i brenshem nr, 61 dt. 05.09.2021 uprokurimi nr, 31 dt08.09.2021 fature nr, 52 dt27.09.2021 fl hr nr80 dt, 27.09.2021
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 111,138 2021-10-15 2021-10-18 46621100012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik materiale speciale uprokurimi nr4 dt.01.06.2021procesverbal dt.01.06.2021 fature nr, 48/2021 dt.20.09.2021 fl hr nr, 30 dt.07.10.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Elbasan 4,000 2021-10-15 2021-10-18 19521090172021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qendra Sociale Balashe 2109017 sindikata, kontrate kolektive lidhur 05.05.2019, permbledhse shtator 2021
  Teatri "Skampa" (0808) A.T.K. Elbasan 1,799,098 2021-10-15 2021-10-18 17121090102021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra e Artit 2109010 pages festivali i 23 Nderkombetar i Teatrove urdher nr29 urdher 29/1 dt, 02.09.2021 procesverbal njoftim fituesi kontrat dt, 07.09.2021 fature nr, 3/2021 dt15.10.2021
  Teatri "Skampa" (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 76,500 2021-10-15 2021-10-18 16721090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit 2109010 pages artistike Instrumentisteve te orkestres se harqeve urdher nr, 28 dt, 01.09.2021 dhe liste pagese
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 547,920 2021-10-15 2021-10-18 53321090082021 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala Qendra Ekonomike e Arsimit mjte garanci per femije te larguar nga kopshti vendim nr41 konfirmim 833 dt. 02.05.2017 liste pagese
  Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) Elbasan 250,000 2021-10-15 2021-10-18 21210180082021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative