Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) TETEA Korçe 96,400 2021-10-15 2021-10-18 116524990012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri BASHKIA KORCE (2122001) MARRJE ME QERA APARATE,PAJ.TEKNIKE,MAKINERI (FONI,NDRICIM) PER PROJ.FESTA E RAKISE, U.P NR.711 DT 14.09.21, FTESE OFERTE DT 14.09.2021, NJOF.FITUESI DT 15.09.2021, P.V.M.D DT 27.09.2021, FAT.NR.82/2021 DT 28.09.2021
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 15,030 2021-10-15 2021-10-18 17510140972021 Posta dhe sherbimi korrier 1014097 IEVP KORCE SHPENZIME POSTARE MUAJI SHTATOR 2021 FAT.NR.563 DT.06.10.2021
  Zyra Punesimit Korçe (1515) BANKA E TIRANES Korçe 15,125 2021-10-15 2021-10-18 46410101982021 Kompensim papunesie per personat e siguruar 1010198-DREJTORIA RAJONALE E AGJENSISE KOMBETARE E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, KOMPENSIM PAPUNESIE PER PERSONAT E SIGURUAR SIPAS LISTEPAGESES SE PAPUNESISE PER DR AKPA KORCE MUAJI SHTATOR 2021
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 500,650 2021-10-15 2021-10-18 25021220072021 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE HONORARE GRUPET ( KORI LIRA,BANDA,GR.VALLEVE,ORK.HARQEVE) SHTATOR 2021, SIPAS LISTPAGESES,KONTRATA 05.01.2021-31.12.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) Ujesjelles Kanalizime Maliq Korçe 725 2021-10-15 2021-10-18 24910160292021 Uje 1016029-DREJTORIA VENDORE E POLICISE KORCE, SHPENZIME UJI MALIQ, FATURA NR.128/2021 DT 21.09.2021
  Zyra Punesimit Korçe (1515) "KONSTRUKSION BR" Korçe 25,110 2021-10-15 2021-10-18 46910101982021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010198-DREJ. RAJONALE E AGJENSISE KOMBETARE E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, SUBVENCION PER TE NXITUR PUNESIMIN SIGURIME SHOQERORE MUAJI KORRIK 2021,VKM NR.608 DT 29.07.2020,MARREVESHJENR.342/4 PROT. DT 27.11.2020,URDHER NR.31 DT 12.10.21
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) PL-97 GROUP Korçe 178,800 2021-10-15 2021-10-18 25510160292021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016029-DREJTORIA VENDORE E POLICISE KORCE,MATERIALE PASTRIMI,U.P NR.18 DT 22.09.2021,FT.OFERTE,NJOF. FIT. APP DT 01.10.2021,P.V MARRJE DOREZ. DT 04.10.2021,FAT. NR.20/2021 DT 04.10.2021,F.H NR.18 DT 04.10.2021,U.B 41737
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ONE TELECOMMUNICATIONS Korçe 2,100 2021-10-15 2021-10-18 17710140972021 Sherbime telefonike 1014097 I.E.V..P. KORCE SHPENZIME TELEFONI SALLA OPERATIVE MUAJI SHTATOR 2021 FAT NR.18865/2021 DT.03.10.2021,KOD ABONENTI NR.55754434
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 210,600 2021-10-15 2021-10-18 117221220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE (SHP.VETJAKE) PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21,VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.827 DT 14.10.21, LISTE PAGESE
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) UJESJELLSI Korçe 13,948 2021-10-15 2021-10-18 26010160292021 Uje 1016029-DREJTORIA VENDORE E POLICISE KORCE, SHPENZIME UJE POGRADEC MUAJI SHTATOR 2021,PERMBLEDHESE NR.9,NR.KLIENTI 60492 DHE 60016, FATURA NR.2218/2021 DHE 2133/2021 DT 06.10.2021
  Shk. Prof."Isuf Gjata" Korçe (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,000 2021-10-15 2021-10-18 8210102542021 Sherbime telefonike 1010254-SHKOLLA E MESME PROFESIONALE 'ISUF GJATA' KORCE, SHERBIME TELEFONIKE MUAJI SHTATOR 2021, NR.KLIENTI 110000044695 FAT. NR.38891/2021 DT 04.10.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) SH.A. UJESJELLES-KANALIZIME Korçe 8,256 2021-10-15 2021-10-18 25910160292021 Uje 1016029-DREJTORIA VENDORE E POLICISE KORCE, SHPENZIME UJI ERSEKE, FATURA NR.382/2021 DT 12.10.2021
  Spitali Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 17,570 2021-10-15 2021-10-18 55210130192021 Udhetim i brendshem 1013019 SPITALI KORCE SHPENZIME UDHETIMI MUAJI PRILL - QERSHOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 29,308 2021-10-15 2021-10-18 117121220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Spitali Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 11,070 2021-10-15 2021-10-18 55110130192021 Udhetim i brendshem 1013019 SPITALI KORCE SHPENZIME UDHETIMI MUAJI PRILL - QERSHOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 112,440 2021-10-15 2021-10-18 17610140972021 Uje 1014097 IEVP KORCE SHPENZIME UJE MUAJI SHTATOR 2021,FAT.NR.3251/2021 DT.06.10.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) BANKA CREDINS Korçe 297,500 2021-10-15 2021-10-18 24621220072021 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE HONORARE PROJEKTI '14 VJEC DHENDER' ,SIPAS LISTPAGESES,KONTRATA COPE 8 DT 30.07.2021,URDH.DT.13.10.2021,URDH.NR.54 DT.19.07.2021,RAP.PERF.27.07.2021,FTESA 54/1 DT.19.07.2021
  Bashkia Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 2,000 2021-10-15 2021-10-18 117421220012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE REGJ.NR.21853 DT 14.10.2021, URDHER NR.830 DT 15.10.2021, UB41749
  Prokuroria e rrethit Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 14,000 2021-10-15 2021-10-18 12710280132021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni PROKURORIA E RRETHIT KORCE (1028013) TAKSE SHERBIMI NDAJ ASHK, KERKESE REGJ.NR.20242 DT 25.09.2021, URDHER I BRENDSHEM DT 07.10.2021, UB41742
  Bashkia Korce (1515) ONUFRI Korçe 13,573 2021-10-15 2021-10-18 116721220012021 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZIME TE PRINTIMIT PER PROJEKTIN FESTA E RAKISE, U.P NR.495 DT 05.07.2021, BULETIN NR.119 DT 09.08.2021, KONTRATE DT 17.08.2021, FAT.136/2021 DT 24.09.2021, F.H NR.56 DT 24.09.2021, P.V.M.D DT 24.09.2021, UB41403