Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 158,770 2021-10-15 2021-10-18 86421150012021 Uje 2115001,Bashkia Gjirokaster uje gusht 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Dega e Thesarit Has (1812) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Has 3,544 2021-10-15 2021-10-18 7310100122021 Elektricitet 1812.1010012.Sa likujdojme fat.nr.ser 423759378 date 30.09.2021 per energjin elektrike muaji SHTATOR-2021,kontrata H113221,kodi i klientit KUOH150023113221.Dega e Thesarit HAS
  Bashkia Krume (1812) GENTIAN GJOKA Has 13,000 2021-10-14 2021-10-18 31921170012021 Sherbime te tjera 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike,nr.65/2021 dt.16.09.2021"shpenzime per tahograf per mejtin kamion APV mercedes benz,sipas u-prok nr.40 dt.03.09.2021,situacion ,akt marrje ne dorezim dt.16.09.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) SOLID GROUP Has 151,992 2021-10-15 2021-10-18 32321170012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike,nr.77/2021 dt.20.09.2021,kont dt.08.07.2021"Blerje detergjent" sipas u-prok nr.28 dt.23.06.2021,F-H nr.15,15/1 dt.21.09.2021,akt marrje ne dorezim dt.20.09.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) Albsig Has 43,400 2021-10-14 2021-10-18 32021170012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elek nr.7273/2021 dt.16.09.2021, per siguracion mjeti nr.288 S. 0450742 dt.16.09.2021 targa AA105LD,UP nr 20 date 29.04.2021,.vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/p nr.3/87 dt.08.01.2021,akt marrje ne dorezim 16.09.2021
  Sp. Kavaje (3513) E v i t a Kavaje 96,400 2021-10-15 2021-10-18 34510130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 5268 DT 07.10.2021 KONTRATE NR 792/9 DT 06.10.2021
  Sp. Kavaje (3513) EDNA - FARMA Kavaje 59,996 2021-10-15 2021-10-18 34610130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE KONTRATE NR 792/8 DT 08.09.2021 FATURE NR 890 DT 22.09.2021
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 10,200 2021-10-15 2021-10-18 198921180012021 Shpenzime per honorare BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRISTI SOTIRI KONCERT I HAPJES SE SEZONIT TURISTIK, URDHER NR 366 DT 12.10.2021
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ERVIN LUZI Kavaje 36,000 2021-10-15 2021-10-18 11710140992021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim INSTITUTI I TE MITURVE BLERJE PROZHEKTORE NDRICIMI PER MURIN RRETHUES, PV EMERGJENCE, FATURE NR 171 DT 23.09.2021
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ALBUJI Kavaje 15,000 2021-10-15 2021-10-18 11510140992021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres INSTITUTI I TE MITURVE NDERRIM FILTRA UJI TE PIJSHEM, PV EMERGJENCE, FATURE NR 266 DT 18.09.2021
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) ANDI HAMO Kavaje 118,000 2021-10-15 2021-10-18 12210290212021 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA KAVAJE BLERJE GOMA KERKESE BLERJE, FATURE NR 78 DT 13.10.2021
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) M Sora Tirana Kavaje 68,784 2021-10-15 2021-10-18 12310290212021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj GJYKATA KAVAJE, MIREMBAJTJE SISTEM SIGURIE, KERKESE BLERJE DT 08.10.2021, FATURE NR 690 DT 11.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) Banka OTP Albania Kavaje 238,425 2021-10-15 2021-10-18 199221180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 50,575 2021-10-15 2021-10-18 199121180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ONE TELECOMMUNICATIONS Kavaje 1,574 2021-10-15 2021-10-18 12010140992021 Sherbime telefonike INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FATURE NR 19450 DT 03.10.2021
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 4,560 2021-10-15 2021-10-18 11910140992021 Posta dhe sherbimi korrier INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FATURE NR 53 DT 11.10.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 2,660 2021-10-15 2021-10-18 14110130302021 Posta dhe sherbimi korrier NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR LIKUJDIM FATURE NR 56 DT 11.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Kavaje 207,883 2021-10-15 2021-10-18 199321180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) NOART Kavaje 206,400 2021-10-15 2021-10-18 11610140992021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore INSTITUTI I TE MITURVE KAVAJE UP NR 8 DT 14.09.2021 FATURE NR 82 DT 22.09.2021
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Kavaje 150,307 2021-10-15 2021-10-18 11810140992021 Elektricitet INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FATURE NR 424194419 DT 30.09.2021 KONTRATE NR D10276