Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu Kruje (0716) ONE TELECOMMUNICATIONS Kruje 2,950 2021-10-15 2021-10-18 11010140042021 Sherbime telefonike 1014004- I.E.V.P. Kruje shpenzim telefonik salla operative shtator 2021 lik i fat nr 55767113
  Burgu Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 2,640 2021-10-15 2021-10-18 10910140042021 Posta dhe sherbimi korrier 1014004- I.E.V.P. Kruje shpenzim postar shtator 2021 lik i fat nr 202 dt 30.09.2021
  Sp. Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 18,820 2021-10-15 2021-10-18 44510130732021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje shpenzime transporti per pacient e dializes shtator 2021 dor list pagesen Emirjeta Sarika
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 72,600 2021-10-14 2021-10-18 44210130732021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Sherbimi mirmbajtjes dhe riparim defektesh se automjeteve kont nr 338 dt 07.05.2021 lik i fat nr 31/2021 akt marrje ne dorezim dt 15.09.2021
  Zyra Punesimit Kukes (1818) Shkurte Dauti Kukes 74,020 2021-10-15 2021-10-18 37410102022021 Subvencion për të nxitur punësimin (Grant që i kalohet në total subjektit fitues të projektit) Dr.Raj AKPA 1010202 subv nxitje punesimi(sig shoq ,paga muaji shtator 2021sipas vkm nr 17dt 15.01.2020 kontr 263dt 25.05.2021
  Spitali Kukes (1818) MEGAPHARMA Kukes 120,000 2021-10-15 2021-10-18 45010130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.842 dt.23.09.2021 fat nr.401822052/2021 dt.06.10.2021 fh nr 132 dt.06.10.2021
  Spitali Kukes (1818) INCOMED Kukes 70,000 2021-10-15 2021-10-18 44410130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.850 dt.27.09.2021 fat nr.2182/2021 dt.28.09.2021 fh nr 126 dt.28.09.2021
  Bashkia Kukes (1818) Arben Qinami Kukes 89,000 2021-10-15 2021-10-18 70221250012021 Sherbime te tjera Bashkia 2125001 sherbim Webhosting per faqen zyrtare te bashkise fat nr 10/2021 dt 01.10.2021upr nr 522dt 27.09.2021
  Spitali Kukes (1818) ALDOSCH - FARMA Kukes 374,400 2021-10-15 2021-10-18 44810130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.803 dt.14.09.2021 fat nr.686/2021 dt.05.10.2021 fh nr 130 dt.05.10.2021
  Spitali Kukes (1818) INCOMED Kukes 27,340 2021-10-15 2021-10-18 44510130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.829 dt.20.09.2021 fat nr.2181/2021 dt.28.09.2021 fh nr 127 dt.28.09.2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) Adenis Kastrati Kukes 103,200 2021-10-15 2021-10-18 18610161032021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016103 Drejtoria Kufirit Kukes Mirembjtje pajisje zyre Up nr.07 dt.10.09.2021 fat nr166/2021 dt. 24.09.2021
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 84,500 2021-10-15 2021-10-18 20910160682021 Udhetim i brendshem Prefektura 1016068 Dieta muaji shtator 2021 borderoja
  Spitali Kukes (1818) PHARMA PLUS Kukes 825,000 2021-10-15 2021-10-18 45110130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.710 dt.10.08.2021 fat nr.49/2021 dt.07.10.2021 fh nr 133 dt.0710.2021
  Spitali Kukes (1818) ALDOSCH - FARMA Kukes 29,400 2021-10-15 2021-10-18 44910130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.867 dt.30.09.2021 fat nr.679/2021 dt.05.10.2021 fh nr 131 dt.05.10.2021
  Zyra Punesimit Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 120,000 2021-10-15 2021-10-18 37510102022021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Dr.Raj AKPA 1010202 paga kursantesh dega Has muaji shtator 2021 borderoja sipas vkm nr 17dt 15.01.2020
  Spitali Kukes (1818) INCOMED Kukes 240,000 2021-10-15 2021-10-18 44610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.855 dt.28.09.2021 fat nr.2183/2021 dt.28.09.2021 fh nr 128 dt.28.09.2021
  Spitali Kukes (1818) KASTRATI Kukes 1,191,965 2021-10-15 2021-10-18 44310130202021 Karburant dhe vaj 1013020 Spitali Kukes Nafte UP nr.20 dt.13.09.2021 fat nr.1409/2021 dt.17.09.2021 fh nr 21 dt.17.09.2021
  Spitali Kukes (1818) I L M A Kukes 63,470 2021-10-15 2021-10-18 44710130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.874 dt.01.10.2021 fat nr.36797/2021 dt.05.10.2021 fh nr 129 dt.05.10.2021
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) Illyrian Guard Kukes 100,880 2021-10-15 2021-10-18 20810160682021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prefektura 1016068 sherbim te sig &ruajtjes e objektit fat nr 1939/2021dt 30.09.2021 te K nr 452 dt 31.12.2020
  Bashkia Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 5,959,169 2021-10-15 2021-10-18 96721240012021 Pagese paaftesie 2124001 liste pagese relac.3456/1 dt.14.10.2021 paaftesia bashkia tetor