Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) JUPITER GROUP Elbasan 359,998 2021-10-15 2021-10-18 19610051362021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005136 Agj Raj e Sherbimit Veterinar dhe Mbr Bimeve Blerje veshje pune (canta, bexhe) Up nr.27 dt 15.09.2021 NJF dt 20.09.2021 fat nr.318/2021 dt 13.01.2021 fh nr.29 dt 13.10.2021 PV marrje ne dorezim dt 13.10.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 85,896 2021-10-15 2021-10-18 18821090172021 Uje Qendra Sociale Balashe 2109017 Uje kont nr 24851 fat nr 274203076, 27426194 kont nr 36708 fat 274221376, 274249443 dt 31.08.2021, 31.09.2021
  Shk.Prof. "Rakip Kryeziu" Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 310 2021-10-15 2021-10-18 7610102502021 Posta dhe sherbimi korrier Shk.Mesm.Bujq."Rakip Kryeziu" 1010250 posta Shtator 2021 fat.1020/2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Fier 1,813,345 2021-10-15 2021-10-18 17910050702021 Elektricitet SEKTORI FIER,VLOR,LUSHNJE DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER SHTATOR 2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) TOP-OIL Fier 2,367,840 2021-10-15 2021-10-18 17510050702021 Karburant dhe vaj KARBURANT PER DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER KNTR 69/11 DT 16/04/2021,FAT 505/2021 DT 10/09/2021
  Spitali Fier (0909) KASTRATI Fier 1,198,800 2021-10-15 2021-10-18 72610130172021 Karburant dhe vaj Spitali Fier 1013017,dizel, up 15 dt 07.09.21, njfit 4258 dt 15.09.21, fo 4005 dt 07.09.21, kont 4283 dt 19.09.21, fat 1507/2021, pcv 28.09.21, fh 107 dt 28.09.21
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 260,610 2021-10-15 2021-10-18 33410100492021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh QERAMARJE OBJEKTI TATIMET FIER KNTR 745 DT 05/08/2021
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 30,000 2021-10-15 2021-10-18 48821120012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 ndihme per fatekeqesi Urdh.11.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 96,475 2021-10-15 2021-10-18 48921120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001 pagese per dalje ne pension Urdh.14.10.2021 listepagesa
  Nderrmarrja e Sherbimeve Rurale (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 17,700 2021-10-15 2021-10-18 3921110242021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Nd e Sherbimeve Rurale Fier 2111024 fature nr 404/2021
  Q.Form. Profes. Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 20,440 2021-10-15 2021-10-18 8510102242021 Udhetim i brendshem DRFPP Fier 1010224 pagesa dieta Ahtina Çera
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 81,686 2021-10-15 2021-10-18 48721120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001 ndihme per fatekeqesi Urdh.14.10.2021 listepagesa
  Bashkia Fier (0909) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Fier 490,042 2021-10-15 2021-10-18 69821110012021 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Bashkia Fier 2111001, paga per turne te dyte e te treta, UK 180 dt 01.10.21, VKM 203 dt 10.04.2019, bordero Shtator 21
  Shk.Prof. "Rakip Kryeziu" Fier (0909) Adriatik Golemaj(M03504401Q) Fier 120,000 2021-10-15 2021-10-18 7510102502021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shk.Mesm.Bujq."Rakip Kryeziu" 1010250 reklama up.30.06.2021 fat.9/2021 pvmd
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 10,000 2021-10-15 2021-10-18 69921110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, ndihme e menjehershme, urdher 86 dt 10.03.20,VKB 99 dt 11.09.2019, miratim 1470/2 dt 26.09.2019,bordero Tetor 21
  Spitali Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 5,200 2021-10-15 2021-10-18 72810130172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Fier 1013017, shpenzime trasporti te pacienteve me dialize, Urdehr i MSH nr 88 dt 20.02.2015, bordero rakordim me spitalin Amerikan ,Shtator 21
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 18,920 2021-10-15 2021-10-18 22510130072021 Udhetim i brendshem Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 pagesa dieta,Aferdita Gjini
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 6,000 2021-10-15 2021-10-18 22410130072021 Udhetim i brendshem Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 pagesa dieta,Aferdita Gjini
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 66,355 2021-10-15 2021-10-18 72510130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,oksigjen i gazte, up 30 dt 14.12.20, njop suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 3434 dt 30.07.21, kont 3469 dt 03.08.21, fat 1542/2021, pcv 29.09.21, fh 108 dt 29.09.21
  Dogana Fier (0909) KRISTALINA.KH Fier 895,920 2021-10-15 2021-10-18 16310100492021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KANCELERI PER DOGANEN FIER FAT 92/2021 DT 02/06/2021,1597 DT 12/04/2021