Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) ALUERA Fier 5,139,200 2021-10-15 2021-10-18 34621130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve DIF SIT PRF SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES JAGODIN KNTR 4542 DT 09/11/2018,FAT 15 SERI 67882422
  Bashkia Fier (0909) QENDRA PER ZHVILLIM E INICIATIVE SOCIALE Fier 2,405,900 2021-10-15 2021-10-18 69721110012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001, likuj. prtoj. te hauaja, urdher 16 dt 09.04.2019, urdh grup pune 16/1 dt 14.06.20,njfit 25.11.2019, kont 16/10 dt 14.06.20. rela. krye. sherbimi 9392 dt 12.10.21, fat 1/2021, urdher pagesen e sherbimit 629 dt 13.10.21
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 800,000 2021-10-15 2021-10-18 68121110012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001, shperblim per garen nderkombetre me kuaj, U Tit 9169 dt 05.10.21, Urdh per aktivitetin 230 dt 24.05.21, akt marreveshje 4832 dt 24.05.21, shkrese likujdimi 9018 dt 30.09.21, ralacion kryrje sherbmi 4649/8 dt 02.06.21
  Spitali Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 139,126 2021-10-15 2021-10-18 72710130172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Fier 1013017, shpenzime trasporti te pacienteve me dialize, Urdehr i MSH nr 88 dt 20.02.2015, bordero rakordim me spitalin Amerikan ,Shtator 21
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 11,800 2021-10-15 2021-10-18 12121110082021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nd e Pastrimit Fier 2111008 fature nr 415/2021,makina me targe AB 311 ED, AB 216ED
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) Besmir Bregu Fier 171,600 2021-10-15 2021-10-18 33310100492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes RIPARIM KONDICIONERI TATIMET FIER FAT 11/2021 DT 04/08/2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gjirokaster 1,319,909 2021-10-15 2021-10-18 86521150012021 Elektricitet 2115001,Bashkia Gjirokaster energji gusht 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ANEL & CO Gjirokaster 16,786 2021-10-15 2021-10-18 85421150012021 Karburant dhe vaj 2115001,Bashkia Gjirokaster karburant fat nr 27/2021 dt 11.08.2021 fh nr 8 dt 11.08.2021 amendim kontrate 5204 dt 19.05.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 14,233 2021-10-15 2021-10-18 60924520012021 Sherbime telefonike 2452001,Bashkia Dropull telefon celular fat nr 64738/2021 dt 06.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 22,939 2021-10-15 2021-10-18 86121150012021 Sherbime telefonike 2115001,Bashkia Gjirokaster telefon shtator 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ANEL & CO Gjirokaster 608,473 2021-10-15 2021-10-18 85521150012021 Karburant dhe vaj 2115001,Bashkia Gjirokaster karburant fat nr 26/2021 dt 11.08.2021 fh nr 7 dt 11.08.2021 amendim kontrate 5204 dt 19.05.2021
  Qarku Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 127,500 2021-10-15 2021-10-18 26220110012021 Grante per artistet, producentet e filmave dhe shkrimtaret 2011001 Qarku Gjirokaster liste pagese sipas aktmareveshjes 671/1 dt 06.09.2021 VKQ nr 24 dt 03.09.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 117,516 2021-10-15 2021-10-18 60724520012021 Posta dhe sherbimi korrier 2452001,Bashkia Dropull sherbim postar ,tarife sherbimi fat nr 215,216,27/2021 dt 30.09.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 42,500 2021-10-15 2021-10-18 86221150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese per page me kontrate akktivitetin "Albania Among countries"
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) UJESJELLES KANALIZIME SH.A DROPULL Gjirokaster 16,000 2021-10-15 2021-10-18 60324520012021 Uje 2452001,Bashkia Dropull uje fat nr 80/2021 dt 05.10.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TOK DIGITAL AGENCY Gjirokaster 41,826 2021-10-15 2021-10-18 59924520012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2452001,Bashkia Dropull pagese per tvsh projekti fat nr 52/2021 dt 20.09.2021 pv dt 20.09.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.C.CATERING Gjirokaster 1,728 2021-10-15 2021-10-18 85921150012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115001,Bashkia Gjirokaster ushqime(veze) fat nr 462/2021 dt 30.06.2021 fh nr 11 dt 30.06.2021 kontr 5898 dt 04.06.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 1,140,000 2021-10-15 2021-10-18 85621150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001,Bashkia Gjirokaster mbikqyrje punimesh kontr 5705 dt 22.09.2016 fat nr 60 dt 21.12.2018 nr ser 51509631 "objekt rikonstr rrugve bulevardi 18 shtatori,degezim rruga rrexhep qosja dhe gole gushi"
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 170,000 2021-10-15 2021-10-18 85821150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese per page me kontrate akktivitetin "Albania Among countries"
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) EUROSIG SHA Gjirokaster 71,843 2021-10-15 2021-10-18 60124520012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2452001,Bashkia Dropull siguracion mjeti fat nr 551/2021 dt 28.09.2021 up nr 37 dt 02.09.2021ftese oferte njoftim fituesi