Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 13,584 2021-10-13 2021-10-18 68121050012021 Ndihme ekonomike BASHKIA DEVOLL BORDERO NDIHME EKONOMIKE MUAJI GUSHT 2021 VENDIMI NR 69 DT 30.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Devoll 152,745 2021-10-14 2021-10-18 67721050012021 Elektricitet BASHKIA DEVOLL PAGESE OSSH LIDHJA E REJA OSSH NR FAT L320210809563 DT 20.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) PROMO PRINT Devoll 49,800 2021-10-15 2021-10-18 69321050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER AKTIVITET KULTIROR "PANAIR NE DEVOLL" NR KONTARTE 2602 DT 18.08.2021 AKT MARRJE 2374/3 DT 14.08.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 98,700 2021-10-15 2021-10-18 8110131102021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1013110 Insp Shtet Shend. Lik.materiale te ndryshme zyre,upnr.6 dt.12.10.2021,fat.nr.48/2021 dt.14.10.2021,procesverbali prokurimeve nen 100000 leke,flet hyrje nr.25 dt.14.10.2021,procesverbal marje ne dorezim dt14.10.2021
  Dega e Thesarit Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 960 2021-10-15 2021-10-18 7410100062021 Uje 1010006 Dega thesarit Diber uje Shtator 2021, fat 167458 dt 30.09.2021, kontrate I76
  Qarku Diber (0606) RADIKA Diber 2,529,090 2021-10-15 2021-10-18 22220460012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K.Qarkut 2046001 rik rruga Luznise. UP 26 dt05.03.2021, Njoft fituesi APP, Kontr 57/28 dt 18.05.2021, fat 1/2021 dt 06.10.2021, Situacion puniemsh dt 23.07.2021, Akt kolaudimi dt 13.08.2021, PV perk marr dorz dt 17.09.21, Cert perk 17.09.21
  ISHSH Rajonal Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 257,500 2021-10-15 2021-10-18 8010131102021 Udhetim i brendshem 1013110 Insp Shtet Shend. djeta shtator 2021,urdher nr.156 dt.14.10.2021,lista bashkengjitur
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 475 2021-10-15 2021-10-18 771050072021 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050007 posta Shtator 2021, fat 380 dt 06.10.2021
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,000 2021-10-15 2021-10-18 7610500072021 Sherbime telefonike Statistika 1050007 telefon Shtator 2021, fat 38017, 38848, 37947 dt 04.10.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,000 2021-10-15 2021-10-18 7910131102021 Sherbime telefonike 1013110 Insp Shtet Shend telefon shtator 2021 fat nr.37919/2021 dt.04.10.2021
  Qarku Diber (0606) AJET BRAHO Diber 29,608 2021-10-15 2021-10-18 22520460012021 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat K.Qarkut 2046001 Supervizim punimesh Rik varreza deshmoreve, UP 38 dt 10.05.2021, fat 24/2021 dt 11.10.2021, PV vl vogel dt 10.05.2021. Situacion dt 11.10.2021, kontrat 81/24 dt 12.05.2021
  Qarku Diber (0606) DODA-R Diber 1,880,383 2021-10-15 2021-10-18 22420460012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.Qarkut 2046001 rik varreza deshmoreve. UP 28 dt 05.03.21, njoft fituesi APP, kontr 81/21 dt 29.04.2021, fat 38/2021 dt 04.10.2021, Situacion perf dt 26.07.21, PV marr dorz dt 17.09.21, cert perk marr dorz dt 17.09.21, PV kol dt 13.08.21
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Diber 1,000 2021-10-15 2021-10-18 7510500072021 Elektricitet Statistika 1050007 energji Shtator 2021, kontr C44858 fat 423567154 dt 30.09.2021, kontr B23050fat 424173194 dt 30.09.2021, kontr A14276 fat 424173967 dt 30.09.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 960 2021-10-15 2021-10-18 7810131102021 Uje 1013110 Insp Shtet Shend uji shtator 2021 fat nr.167457/2021 dt.30.09.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 435 2021-10-15 2021-10-18 7710131102021 Posta dhe sherbimi korrier 1013110 Insp Shtet Shend posta shtator 2021 fat nr.50/2021 dt.08.10.2021
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) Banka OTP Albania Elbasan 135,000 2021-10-15 2021-10-18 72910101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010188 Zyra Punes paga marreveshje trepaleshe nr 566/17 dt 8.06.2021 pv financimi nr 566/18 dt 10.06.2021 vkm 608
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) KADIU Elbasan 96,599 2021-10-15 2021-10-18 63021090142021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 FV pjese kembimi per makina Up nr.2287/4 dt 07.06.2021 NJF nr.2287/5 dt 07.06.2021 kont nr 2287/8 dt 17.06.2021 fat nr.10/2021 dt 06.08.2021 situacion punim riparimi dt 20.07.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) KADIU Elbasan 131,797 2021-10-15 2021-10-18 62821090142021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 FV pjese kembimi per makina Up nr.2287/4 dt 07.06.2021 NJF nr.2287/5 dt 07.06.2021 kont nr 2287/8 dt 17.06.2021 fat nr.8/2021 dt 05.08.2021 situacion punim riparimi dt 20.07.2021
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) M I R I Elbasan 7,609 2021-10-15 2021-10-18 72710101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010188 Zyra Punes paga sig marreveshje trepaleshe nr 27 dt 7.01.2021 pv financimi nr 1011/1 dt 14.10.2021 vkm 608
  Klubi I Sportit (0808) DOALPAINT Elbasan 120,000 2021-10-15 2021-10-18 16321090122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2021 Klubi Shumësportësh Blerje materialeper lerje parketi Up nr 21 dt 07.10.2021 fat nr.112 dt 14.10.2021 fh nr.18 dt 14.10.2021