Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) Brahimaj Tours Kavaje 45,505 2021-10-15 2021-10-18 199421180012021 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KAVAJE SHERBIM TRANSPORTI, UP NR 25 DT 15.09.2021 , KERKESE NR 2604/1 DT 01.09.2021 FATURE NR 20 DT 30.09.2021
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 82,450 2021-10-15 2021-10-18 12410290212021 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 46 DT 11.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 20,400 2021-10-15 2021-10-18 199021180012021 Shpenzime per honorare BASHKIA KAVAJE PAGESE PER LLAZAR DAKA KENGETAR, URDHER NR 366/1 DT 12.10.2021
  Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Korçe 36,000 2021-10-15 2021-10-18 17810140972021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 1014097 I.E.V.P. KORCE SHPENZIME QERA APARATE DHE PAJISJE TEKNIKE MUAJI SHTATOR 2021, FAT NR.128/2021 DT.02.10.2021 , KONTRATE NR 26 DT 30.12.2020
  Universiteti Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 11,536 2021-10-15 2021-10-18 23310110462021 Udhetim jashte shtetit 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE SHPENZIME UDHETIMI JASHTE VENDIT MUAJI SHTATOR 2021 SIPAS LISTPAGESES,AUTORIZIME,FTESA DT 28.06.2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 49,500 2021-10-15 2021-10-18 14210161052021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016105 DREJTORIA VENDORE E KUFIRIT DHE MIGRACIONIT KORCE KOMPESIM UNIFORMA DHE VESHJE SPECIALE, SIPAS LISTPAGESES,U.B.NR.316 DT.29.05.2020, LISTA NR.826 DT.15.10.2021
  Zyra Punesimit Korçe (1515) Kristi Çomo Korçe 10,020 2021-10-15 2021-10-18 46710101982021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010198-DREJTORIA RAJONALE E AGJENSISE KOMBETARE E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, SUBVENCION PER TE NXITUR PUNESIMIN SIGURIME SHOQ MUAJI KORRIK 2021,VKM NR.17 DT 15.01.2020,MARREVESHJE NR.284/4 PROT. DT 23.11.2020,URDHER NR.31 DT 12.10.21
  Zyra Punesimit Korçe (1515) ALBFRUT 2005 Korçe 217,620 2021-10-15 2021-10-18 46510101982021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010198-DREJ. RAJ. E AGJENSISE KOMB. E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, SUBVENCION PER TE NXITUR PUNESIMIN SIGURIME SHOQERORE MUAJI KORRIK 2021, SIPAS VKM NR.608 DT 29.07.2020, MARREVESHJE NR.321/4 PROT. DT 27.11.2020,URDHER NR.31 DT 12.10.21
  Universiteti Korce (1515) Ziso Marko Korçe 25,920 2021-10-15 2021-10-18 23010110462021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE SHPENZIME AKTIVITETI CEREMONIA E DIPLOMIMIT UPROKURIMI NR 435 DT 29.09.2021,F.OFERTE DT.01.10.2021,PVERBAL DT 29.09.2021,01,04.10.2021 FAT NR.164/2021 DT.06.10.2021,DOK.SISTEMI,UB 41744
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 85,000 2021-10-15 2021-10-18 25121220072021 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE HONORARE PROJEKTI 'KONCERT DUO PIANO NGA K.VRAME 2021' ,SIPAS LISTPAGESES,KONTRATA COPE 2 DT 07.09.2021,URDH.DT.14.10.2021,URDH.NR.59 DT.25.08.2021,RAP.PERF.06.09.2021,FTESA 59/1 DT.25.08.2021
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 115,123 2021-10-15 2021-10-18 116921220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROF.PERIU.15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Universiteti Korce (1515) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Korçe 29,212 2021-10-15 2021-10-18 23410110462021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE SIGURACION VJETOR MJETE UPROKURIMI NR 406 DT 23.09.2021,F.OFERTE DT.27.09.2021,PVERBAL DT 23.09.2021,28.09.2021 FAT NR.187548/2021 DT.01.10.2021,DOK.SISTEMI,UB 41747
  Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 1,900 2021-10-15 2021-10-18 8921220202021 Sherbime telefonike 2122020 QENDRA DITORE E ZHVILLIMIT KORCE, TELEFON MUAJI SHTATOR 2021 KODI I KLIENTIT 310001744953 FAT NR 3862/2021 DT 04.10.2021
  Shk. Prof."Isuf Gjata" Korçe (1515) ERGI-PINK Korçe 36,000 2021-10-15 2021-10-18 8010102542021 Sherbime te tjera 1010254-SHKOLLA E MESME PROFESIONALE 'ISUF GJATA' KORCE,KONTROLL TEKNIK KALDAJE, U.B. NR.17 DT.13.09.2021,P.V F.LIM. DT 13.09.2021,P.V FIT. DT 14.09.2021,FAT. NR.130/2021 DT 04.10.2021,UB 41739
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) SOTIRAQ PLASARI Korçe 226,800 2021-10-15 2021-10-18 14410161052021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016105 DREJTORIA VENDORE E KUFIRIT DHE MIGRACIONIT KORCE MIREMBAJTJE MJETESH ,U.P.NR.4 & FT.OF..DT.12.04.2021, P.V.F.L..DT.08.04.2021,P.V.M.D.DT.19.05.2021,PRINT.SIST., FAT.NR.11/2021 DT.19.05.2021,UB 41741
  Bashkia Korce (1515) ORG PER MENAXHIMIN E DESTINACIONIT KORCE Korçe 1,001,500 2021-10-15 2021-10-18 116821220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAG.PER ORGANIZIM.E EKSPOZITES NDERKOMB.NE KO,PROJ.INCLUST,U.P NR.356 DT 03.05.19,FT.OF.NR.3697/1 DT 03.05.19,NJ.KONT.SE SHERB.NR.3697/1,RAP.VL.DT 03.07.19,NJ.FIT.03.07.19,KONT.NR.5 DT 04.07.19,FAT.18 DT 23.9.19
  Bashkia Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 17,000 2021-10-15 2021-10-18 117321220012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.21465,21524,21527,21530,21534,21536,21542,21552,21655,21656,21658,21678,21680,21682 DT 11/12.10.2021, URDH.NR.831 DT 15.10.2021, UB41748
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Korçe 300,636 2021-10-15 2021-10-18 25810160292021 Elektricitet 1016029-DREJ. VENDORE E POLICISE KO,ENERGJI SHTATOR 2021,PERMBL NR.9,KOD KL.KR0A060247028980,KR1A010017002391,KR0C010007073234,KR0B060292047737,KR0A060007028937,KR0A060027028921,KR0E090005108000,KR0A050017028998 DT 23.09.21-30.09.21
  Zyra Punesimit Korçe (1515) BEQARI Korçe 41,850 2021-10-15 2021-10-18 46810101982021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010198-DREJTORIA RAJONALE E AGJENSISE KOMBETARE E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, SUBVENCION PER TE NXITUR PUNESIMIN SIGURIME SHOQ MUAJI KORRIK 2021,VKM NR.608 DT 29.07.2020,MARREVESHJE NR.323/4 PROT. DT 27.11.2020,URDHER NR.31 DT 12.10.21
  Zyra Punesimit Korçe (1515) ALBFRUT 2005 Korçe 40,080 2021-10-15 2021-10-18 46610101982021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010198-DREJ. RAJ. E AGJENSISE KOMB. E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, SUBVENCION PER TE NXITUR PUNESIMIN SIGURIME SHOQERORE MUAJI KORRIK 2021, SIPAS VKM NR.17 DT 15.01.2020, MARREVESHJE NR.283/4 PROT. DT 23.11.2020,URDHER NR.31 DT 12.10.21