Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,334,592,964,499.00 751,346 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Korçe (1515) BANKA CREDINS Korçe 3,872,099 2021-10-15 2021-10-18 46310101982021 Kompensim papunesie per personat e siguruar 1010198-DREJTORIA RAJONALE E AGJENSISE KOMBETARE E PUNESIMIT DHE AFTESIVE KORCE, KOMPENSIM PAPUNESIE PER PERSONAT E SIGURUAR SIPAS LISTEPAGESES SE PAPUNESISE PER DR AKPA KORCE MUAJI SHTATOR 2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Korçe 139,712 2021-10-15 2021-10-18 14310161052021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016105 DREJTORIA VENDORE E KUFIRIT DHE MIGRACIONIT KORCE SIGURACION MJETESH ,U.P.NR.3 & FT.OF..DT.09.04.2021, P.V.F.L..DT.09.04.2021,P.V.DT.13.04.2021,PRINT.SIST., FAT.NR.80/2021 DT.14.04.2021,UB 41740
  Shk. Prof."Isuf Gjata" Korçe (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 470 2021-10-15 2021-10-18 8310102542021 Posta dhe sherbimi korrier 1010254-SHKOLLA E MESME PROFESIONALE 'ISUF GJATA' KORCE, SHERBIME POSTARE , FAT. NR.607/2021 DT 06.10.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 114,750 2021-10-15 2021-10-18 24821220072021 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE HONORARE PROJEKTI '14 VJEC DHENDER' ,SIPAS LISTPAGESES,KONTRATA COPE 8 DT 30.07.2021,URDH.DT.13.10.2021,URDH.NR.54 DT.19.07.2021,RAP.PERF.27.07.2021,FTESA 54/1 DT.19.07.2021
  Spitali Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 39,570 2021-10-15 2021-10-18 55010130192021 Udhetim i brendshem 1013019 SPITALI KORCE SHPENZIME UDHETIMI MUAJI PRILL - QERSHOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 7,553 2021-10-15 2021-10-18 9021220202021 Uje 2122020 QENDRA DITORE E ZHVILLIMIT KORCE, UJE MUAJI SHATORT 2021 NR KLIENTI 751302 FAT NR 3161/2021 DT.04.09.2021
  Universiteti Korce (1515) ALDOK Korçe 88,200 2021-10-15 2021-10-18 23110110462021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE MIREMBAJTJE OBJEKTE NDERTIMORE UPROKURIMI NR 369 DT 09.09.2021,F.OFERTE DT.14.09.2021,PVERBAL DT 09.09.2021,01.10.2021 FAT NR.01/2021 DT.01.10.2021,DOK.SISTEMI,UB 41745
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 350 2021-10-15 2021-10-18 26110160292021 Posta dhe sherbimi korrier 1016029-DREJTORIA VENDORE E POLICISE KORCE, SHPENZIME POSTARE DEVOLL, FATURA NR.138/2021 DT 07.10.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) Selvije Abasllari Korçe 42,960 2021-10-15 2021-10-18 24921220072021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 2122007-QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE, MARRJE ME QERA PAJISJE,U.P.NR.34,PV.F.LIM. DHE FT.OF. DT.07.10.2021,PV.VL. DT.08.10.2021,PRINTIMET E SISTEMIT,FAT. NR.130/2021 DT.12.10.2021 ,U.B 41738
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 199,750 2021-10-15 2021-10-18 24721220072021 Shpenzime per honorare 2122007 QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE HONORARE PROJEKTI '14 VJEC DHENDER' ,SIPAS LISTPAGESES,KONTRATA COPE 8 DT 30.07.2021,URDH.DT.13.10.2021,URDH.NR.54 DT.19.07.2021,RAP.PERF.27.07.2021,FTESA 54/1 DT.19.07.2021
  Spitali Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 416,560 2021-10-15 2021-10-18 54910130192021 Udhetim i brendshem 1013019 SPITALI KORCE SHPENZIME UDHETIMI MUAJI PRILL - QERSHOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 4,247,200 2021-10-15 2021-10-18 54810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.237 DT.15.02.21,FAT.22323,22773,22880,23316/2021 DHE F.H NR.34-36,38 DT.08,22,25.09.2021,09.10.2021,UB 40333
  Bashkia Korce (1515) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Korçe 104,548 2021-10-15 2021-10-18 117021220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Bashkia Pustec (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 646,958 2021-10-15 2021-10-18 25524990012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2499001-BASHKIA PUSTEC, KESHILLTARET QERSHOR-SHTATOR 2021 SIPAS LISTEPAGESES
  Universiteti Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 56,140 2021-10-15 2021-10-18 23210110462021 Udhetim i brendshem 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE SHPENZIME UDHETIMI MUAJI TETOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) Gerantina Zylo Korçe 49,644 2021-10-15 2021-10-18 12110120052021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 1012005-DR. RAJ.TRASHEG. KULT. KO,PAG TVSH PROJ 'SMART-CUL-TOUR',U.P.316 PROT. DT 09.11.20,FT.OF DT 03.12.20,RAP.VLERES. DT 10.12.20,NJ.FIT. DT 10.12.20,KONTR.316/1 PROT. DT 15.12.20,FAT.NR.68 DT 18.12.20,DEKL TVSH,LIBER BL,SHITJE,UB41746
  Sp. Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 59,440 2021-10-15 2021-10-18 44410130732021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje shpenzime transporti per pacient e dializes shtator 2021 dor list pagesen Emirjeta Sarika
  Sp. Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 4,940 2021-10-15 2021-10-18 44610130732021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje shpenzime transporti per pacient e dializes shtator 2021 dor list pagesen Emirjeta Sarika
  Sp. Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 2,600 2021-10-15 2021-10-18 44710130732021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje shpenzime transporti per pacient e dializes shtator 2021 dor list pagesen Emirjeta Sarika
  Sp. Kruje (0716) T R I M E D Kruje 259,500 2021-10-15 2021-10-18 44310130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje medikamente kontrat nr 737 dt 17.09.2021 lik i fat nr 203/2021 fh nr 111 dt 16.09.2021