Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,395,866,817,978.00 787,221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Elbasan 18,000 2021-12-02 2021-12-03 44121520012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shpenzime siguracioni Faturë nr 318301/2021 dt 26.11.2021
  Teatri "Skampa" (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 6,571 2021-12-02 2021-12-03 20621090102021 Uje Qendra e Artit 2109010 Uje kont nr 23546 fat nr 274275033
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 3,327,723 2021-12-02 2021-12-03 23210290162021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Gjykata Elbasan 1029016 paga permbledhese Alma Durri Nr G15326075P nr punonjesish39
  Zyra Vendore Arsimore , Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 88,938 2021-12-02 2021-12-03 22210112532021 Udhetim i brendshem 1011253 Zyra Arsimore Belsh, Transport Mesuesish Fjoralba Zenuni ID J65718015W
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 499,273 2021-12-02 2021-12-03 29110130592021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Spitali Psikiatrik Elbasan 1013059 Paga nentor 2021 sipas listepageses Arben Kurmaku F90715004E nr punonj 10
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 615,732 2021-12-02 2021-12-03 37010160262021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Drejt Policise Elb 1016026 Paga Liste Pagesa bankes Nentor 2021 Denisa Hida Nr.032885299 Nr.punonjesish 9
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 498,921 2021-12-02 2021-12-03 20121090102021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qendra e Artit paga permbledhse nr, 13 Ledja Saliu nr, B8953245
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 1,662,898 2021-12-02 2021-12-03 36910160262021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Drejt Policise Elb 1016026 Paga sipas Listë Pagesës bankes Nentor 2021 Denisa Hida Nr.032885299 Nr.punonjesish 23
  Spitali Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 28,587,632 2021-12-02 2021-12-03 76410130162021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013016 Spitali Civil Paga List pagese nr.10 dt.2.12.2021 bordero Antela Kasa 032542864
  Qarku Elbasan (0808) KORRA-E Elbasan 63,018 2021-12-02 2021-12-03 31720480012021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2048001 Keshilli i Qarkut Ruajtje objekti UP nr 11 dt 20.01.2021 kont nr 102 dt 01.02.2021 fat nr 178/2021 dt 01.12.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) SINDIKATA RAJONALE ELBASAN Elbasan 23,900 2021-12-02 2021-12-03 23610130062021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan tarife sindikate sipas listepageses
  Qarku Elbasan (0808) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Elbasan 300,000 2021-12-02 2021-12-03 31520480012021 Transferta per shoqerite e te verberve 2048001 Keshilli i Qarkut Transferim te shoqata e te verberve urdhër nr 143 Prot 814 dt 01.12.2021 per financimin e shoqates se te verberve
  Zyra Vendore Arsimore , Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 656,144 2021-12-02 2021-12-03 21710112532021 Udhetim i brendshem 1011253 Zyra Arsimore Belsh, Transport Mesuesish me permbledhese borderoje sipas Listepageses Fjoralba Zenuni ID J65718015W
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 690,164 2021-12-02 2021-12-03 20021090102021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qendra e Artit 2109010 page permbledhese nr.17 Ledia Saliu B8953245
  Qendra e Trashegimise Kulturore - Bashkia Elbasan (0808) "DOKSANI-G" Elbasan 237,490 2021-12-02 2021-12-03 11121090202021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Qendra e Trashgimnis Kulturore mirmbajtje te brendeshme te bibloteka up nr, 14 dt. 26.10.2021 procesverbal dt, 08.11.2021 situacion fature nr, 68/2021 dt.24.11.2021 akt marrje ne dorezim
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 708,762 2021-12-02 2021-12-03 23310290162021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Gjykata Elbasan 1029016 paga permbledhese Alma Durri Nr G15326075P nr punonjesish 8
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 51,170 2021-12-02 2021-12-03 29410130592021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Spitali Psikiatrik Elbasan 1013059 Paga nentor 2021 sipas listepageses Arben Kurmaku F90715004E punonj me kontrate 1
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 3,329,057 2021-12-02 2021-12-03 16210100482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Drejt Rajonal Tatimore page liste pagese Bedri Bejtja Nr, H20603006V nr,punonjesish 53
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 4,364,599 2021-12-02 2021-12-03 37310160262021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Drejt Policise Elb 1016026 Paga me permbledhese borderoje Liste Pagesa Nentor 2021 Denisa Hida Nr.032885299 Nr.punonjesish 61
  Shk. Prof. "Sali Ceka" Elbasan (0808) VODAFONE ALBANIA Elbasan 12,000 2021-12-02 2021-12-03 16210102472021 Sherbime te tjera 1010247 Shkolla Profesionale"Sali Ceka"Sherbim interneti U.p.nr.1 dt.22.1.2021 pv.nr.2 dt.26.1.2021 kont.27.1.2021 fat.25954/2021 dt.1.12.2021 kodi 388