Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,395,866,817,978.00 787,221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Elbasan 126,062 2021-12-02 2021-12-03 16310100482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Drejt Rajonal Tatimore Paga list pagese Nr punonjesish .2 Bedri Bejtja Nr, H20603006V
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 283,050 2021-12-02 2021-12-03 20321090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit paga permbledhse nr, 27Ledja Saliu nr, B8953245
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) Banka OTP Albania Elbasan 300,880 2021-12-02 2021-12-03 37110160262021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Drejt Policise Elb 1016026 Paga Liste Pagesa bankes Nentor 2021 Denisa Hida Nr.032885299 Nr.punonjesish 6
  Teatri "Skampa" (0808) Ardjana Meda Elbasan 24,300 2021-12-02 2021-12-03 20421090102021 Sherbime te tjera Qendra e Artit 2109010 materiale per shfaqe uprokurimi nr.47 /2 urdher titull nr, 47 fature nr, 3/2021 dt.11.11.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) Banka OTP Albania Elbasan 1,788,922 2021-12-02 2021-12-03 23110130062021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan, Paga me Listepagese dt.02.12.2021, Naferete Duzha nr ID G05902056V, nr punonjesish 34
  Teatri "Skampa" (0808) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Elbasan 39,243 2021-12-02 2021-12-03 20521090102021 Elektricitet Qendra e Artit 2109010 Energji kont A016443 fat nr.425100742.A016441 fat 425093463
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Elbasan 2,000 2021-12-02 2021-12-03 23410130062021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan, Urdheri i mjekut, me permbledhese
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 851,470 2021-12-02 2021-12-03 82221110012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia Fier 2111001,pagat Nentor 21, prezencat, bordero Nentor 21
  Dogana Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 120,378 2021-12-02 2021-12-03 20310100902021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA NENTOR 2021 DOGANA FIER
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 254,050 2021-12-02 2021-12-03 27210130072021 Te tjera shperblime per personelin Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 shperblime Covid-19,Aferdita Gjini
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 766,079 2021-12-02 2021-12-03 32310280082021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Prokuroria Fier 1028008 paga Nentor Majlinda Gero
  Bordi i Kullimit Fier (0909) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Fier 968,952 2021-12-02 2021-12-03 20810050702021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA NENTOR 2021 DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER
  Qarku Fier (0909) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Fier 69,149 2021-12-02 2021-12-03 21920490012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qarku Fier 2049001 paga Nentor 2021 listepagesa
  Zyra Vendore Arsimore, Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,401,938 2021-12-02 2021-12-03 15810112562021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ZVA Patos 1011256 pagat Nentor 2021 listepagesat
  Institucioni i Ekzekutimit te vendimeve Penale IEVP (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 9,527,418 2021-12-02 2021-12-03 18010141052021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP(Burgu)1014105 paga Nentor 2021 listepagesa
  Gjykata e rrethit Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 1,804,414 2021-12-02 2021-12-03 26310290172021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Gjykata Fier 1029017, pagat Nentor 21, prezencat, bordero Nentor 21
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 1,956,955 2021-12-02 2021-12-03 32010280082021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Prokuroria Fier 1028008 paga Nentor Majlinda Gero
  Spitali Fier (0909) KOMBI INVEST Fier 6,118,807 2021-12-02 2021-12-03 88010130172021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Spitali Fier 1013017, sherbim lavanteri, up 5206 dt 22.11.19, ft lidh kont 794 dt 11.03.20, mk 826 dt 13.03.20, fo 1695 dt 08.04.21, kont 1812 dt 16.04.21, fat 28/2021, pcv 26.11.21, ak rakord Nentor 21
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 10,000 2021-12-02 2021-12-03 81321110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, ndihme e menjehershme , urdher 86 dt 10.03.20, VKB 138 dt 20.12.2019, miratim 1853/1 dt 24.12.2019, urdher 588 dt 07.10.2021,, bordero
  Dogana Fier (0909) Banka OTP Albania Fier 61,993 2021-12-02 2021-12-03 20510100902021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA NENTOR 2021 DOGANA FIER