Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,491,849,986,959.00 826,083 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) UNION BANK SHA Shkoder 13,152 2022-01-12 2022-01-13 1110111292022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/10 dt 11.01.2022 numri i punonjesve kon 2
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Shkoder 5,916 2022-01-12 2022-01-13 910111292022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/1 dt 11.01.2022 numri i punonjesve kon 1
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 226,350 2022-01-12 2022-01-13 510111292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/5 dt 11.01.2022 numri i punonjesve 1 dhe 13 kon
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 5,135,773 2022-01-12 2022-01-13 810111292022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/9 dt 11.01.2022 numri i punonjesve 72 dhe kon 9
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) GRIALD Shkoder 1,939,020 2022-01-12 2022-01-13 27910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej.Rajoni Verior Shkoder,mirmb.rr.krume-q.prushi-golaj-k.plepa etj, mk 4758/36 dt20.10.2020,autorz 7980 dt21.10.2020, kont398/7 dt 01.07.2021,aneks nr495/4 dt28.12.2021, ft 47/2021 dt31.08.2021,sit.2 +pcv dt31.08.2021,det43526
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 1,579 2022-01-12 2022-01-13 20310161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333253 dt 31.12.2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 400 2022-01-12 2022-01-13 20610161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333416 dt 31.12.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 8,500 2022-01-12 2022-01-13 22621410132021 Shpenzime per honorare 2141013 honorare Cikel takimesh PO8220.O1.A5 UB 24.12.2021 bordero 24.12.2021 perfit 1
  Bashkia Shkoder (3333) "MANDARINA PROJECT" Shkoder 247,000 2022-01-12 2022-01-13 188021410012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Shkoder Shpenzime ceremoniale Up nr 1302 dt 15.12.2021 Pv nr 24007/1 dt 17.12.2021 fat nr 4 dt 23.12.2021 fh nr 164 dt 23.12.2021 pv nr 24592 dt 23.12.2021
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Shkodër (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 31,920 2022-01-12 2022-01-13 410131332022 Posta dhe sherbimi korrier 1013133 Drejt Raj Kujdesit Social 2022, posta dhjetor 2021, ft nr 978/2021 dt 31.12.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 851,767 2022-01-12 2022-01-13 110060772022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1006077 Dr.Rajonit Verior Shkoder, paga 18 punonjes
  Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Shkodër (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 4,426,190 2022-01-12 2022-01-13 310141292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP Shkoder Paga dhjetor 2021sipas pagese mujore nr 12 dt 12.01.2022 ,bordero banke nr 12/3 dt 12.01.2022 numri i punonjese 100
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 1,400 2022-01-12 2022-01-13 20110161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333221dt 31.12.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) GENTIAN SHKULLAKU Shkoder 81,000 2022-01-12 2022-01-13 22221410132021 Sherbime te tjera 2141013 mirembajtje serveri hostim domein ub 209 dt 24.12.2021 ft 46/2022 dt 27.12.2021 pvmarjes ne dorezim 27.12.2021 sit 27.12.2021
  Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Shkodër (3333) ELITE BAILIFF'S OFFICE Shkoder 15,000 2022-01-12 2022-01-13 810141292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP Shkoder ndalese nga paga Urdher ekzekutimi nr 1529-721 dt 31.08.2021 Vendim nr 7528 dt 22.06.2021 sipas borderose dhjetor 2021
  Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Shkodër (3333) BANKA CREDINS Shkoder 6,893,262 2022-01-12 2022-01-13 210141292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP Shkoder Paga dhjetor 2021sipas pagese mujore nr 12 dt 12.01.2022 ,bordero banke nr 12/2 dt 12.01.2022 numri i punonjese 144
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) CURRI- Sh.p.k Shkoder 2,877,480 2022-01-12 2022-01-13 30910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej.Rajoni Verior Shkoder,mirmb.rr.Kukes Bushtrice KDomaj -Draj Rec et marr nr 6577/9 dt 11.12.2020, autorz 9758 dt 14.12.2020 kon nr 501/6 dt 08.07.2021,ft 51/2021 dt11.08.2021,sit.1+pcv dt11.08.2021, detyr 43650
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 600 2022-01-12 2022-01-13 20410161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333308 dt 31.12.2021
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) Gedrid Hamzi Shkoder 4,800 2022-01-12 2022-01-13 57210111292021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Universiteti Luigj Gurakuqi Shkoder Mirmbajtje Ashensori kon nr 1572/5 dt 01.07.2021 vazhdim fat nr 25 dt 31.12.2021 situ dt 31.12.2021 pv dt 31.12.2021
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) MENTOR KARAKAÇI Shkoder 18,000 2022-01-12 2022-01-13 12810120062021 Shpenzime te tjera transporti 1012006 Drejtoria Rajonale Trashegimise Kulturore Shkoder, larje makine, ub nr 17/1 dt 28.12.2021, ft nr 39/2021 dt 29.12.2021, sit nr 1 dt 29.12.2021, pcv nr 7/2 dt 29.12.2021