Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,491,849,986,959.00 826,083 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) Gezim Olaj Shkoder 2,282 2022-01-12 2022-01-13 112010102082021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010208 Zyra Rajonale Punesimit Shkoder, sig shoq per subjektin, vkm nr 608 dt 29.07.2020,konf cel 849/4 dt 26.11.2021 urdher 784/14 dt 10.12.2021 marr 849/2 dt 26.11.2021 pcv 679 dt 31.12.2021 listepag nr 679/1 dt 31.12.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 63,070 2022-01-12 2022-01-13 22521410132021 Shpenz. per rritjen e AQT - krijim fondi biblioteke 2141013 Blerje gazetash Vendim 241 dt 31.01.2011 per kryerjen nga posta UB 24.12.2021 Ft 988/2021 dt 31.12.2021 FH 31.12.2021 PV 31.12.2021 kon 14/1 dt 18.01.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) IRIDIANI Shkoder 1,172,208 2022-01-12 2022-01-13 30510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej.Rajoni Verior Shkoder,mirmb.rr.Lezhe-U/Matit,L-Hot Gjuet-d/Vain-D/Bilanc etj, mk 4758/45 dt6.11.20,autorz 4758/47 d 11.11.20, kont442/7 dt 442/7 dt 01.07.2021,ft 19/2021 dt31.08.2021,sit.2dt31.08.2021+pcv dt02.09.2021,det43658
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 4,975 2022-01-12 2022-01-13 510290472022 Sherbime telefonike 1029047 Gjykata Admin Shkalles se Pare 2022, shp telefonike ft muaji dhjetor dt 05.01.2022 nr ft 5307/2022
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 2,800 2022-01-12 2022-01-13 20010161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333168 dt 31.12.2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 3,389 2022-01-12 2022-01-13 20210161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333236 dt 31.12.2021
  Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Shkodër (3333) CORRECTOR Shkoder 15,000 2022-01-12 2022-01-13 710141292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP Shkoder ndalese nga paga urdher ekzekutimi nr 2435 dt 08.02.2016, vendim nr 7384 dt 13.10.2015 sipas borderose dhjetor 2021
  Bashkia Shkoder (3333) HYMERI KLEEMANN Shkoder 36,000 2022-01-12 2022-01-13 188921410012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Bashkia Shkoder Servis teknik Ashensori kon ne vazh nr 17799/7 dt 28.12.2020 Pv fill nr 310 dt 28.01.2021 fat nr 90 dt 10.12.2021 sit nr 8 dt 10.12.2021 pv nr 23884 dt 10.12.2021problem sifq sipas emael MFE dt 10.01.2022
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) Aldi Lulaj Shkoder 82,800 2022-01-12 2022-01-13 13010120062021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1012006 Drejtoria Rajonale Trashegimise Kulturore Shkoder, flamuj shqiptare, ub nr 20/1 dt 28.12.2021 ft nr 176/2021 dt 28.12.2021, fh nr 11 dt 28.12.2021 pcv nr 2 dt 28.12.2021
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) FUSHË OKOL Shkoder 100,000 2022-01-12 2022-01-13 111010102082021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1010208 Zyra Rajonale Punesimit Shkoder, takim rajonal (shpenzime salle konference etj) urdher nr 53 dt 23.12.2021, ft 1/2021 dt 28.12.2021, situacion +pcv sherbimi dt 28.12.2021
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) Banka OTP Albania Shkoder 360,137 2022-01-12 2022-01-13 1010111292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/10 dt 11.01.2022 numri i punonjesve4 dhe kon 5
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,115 2022-01-12 2022-01-13 510500342022 Posta dhe sherbimi korrier INSTAT Shkoder shp postare fat nr 945 dt 31.12.2021
  Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Shkodër (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 51,356 2022-01-12 2022-01-13 510141292022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë IEVP Shkoder Paga dhjetor 2021sipas pagese mujore nr 12 dt 12.01.2022 ,bordero banke nr 12/5 dt 12.01.2022 numri i punonjese 1
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) IRIDIANI Shkoder 1,209,885 2022-01-12 2022-01-13 30610060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej.Rajoni Verior Shkoder,mirmb.rr.Lezhe-U/Matit,L-Hot Gjuet-d/Vain-D/Bilanc etj, mk 4758/45 dt6.11.20,autorz 4758/47 d 11.11.20, kont442/7 dt 442/7 dt 01.07.2021,ft 35/2021 dt30.09.2021,sit.3dt30.09.2021+pcv dt02.10.2021,det43659
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) IRIDIANI Shkoder 1,204,323 2022-01-12 2022-01-13 30810060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej.Rajoni Verior Shkoder,mirmb.rr.Lezhe-U/Matit,L-Hot Gjuet-d/Vain-D/Bilanc etj, mk 4758/45 dt6.11.20,autorz 4758/47 d 11.11.20, kont442/7 dt 442/7 dt 01.07.2021,ft 50/2021 dt10.12.2021,sit.5dt10.12.2021+pcv dt10.12.2021
  Drejtoria e Çerdheve dhe Kopshteve (3333) SEAD-SGS Shkoder 3,918,180 2022-01-12 2022-01-13 18921410312021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2141031 kon ne vazhdim 345 dt 22.04.2021 Ft 66/2021 dt 20.12.2021 fh 65/2021 dt dt 23.12.2021 PV e marjes ne dorezim 23.12.2021
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 1,800 2022-01-12 2022-01-13 20510161022021 Shpenzime te tjera transporti 1016102, Drejtoria Vendore Kufirit Emigracionit Shkoder, te tjera transporti ub nr 18 dt 20.12.2021 ft nr 424333357 dt 31.12.2021
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) MALDI LIKA Shkoder 57,350 2022-01-12 2022-01-13 22021410132021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2141013 Sherbime dhe materiale te ndryshme mirembajtje kerkese 15.12.2021 FT 8/2021 dt 24.12.2021 Pv e marjes ne dorezim 24.12.2021 UB 24.12.2021 situacion 24.12.2021
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) Admir Hoti Shkoder 6,087 2022-01-12 2022-01-13 110610102082021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010208 Zyra Rajonale Punesimit Shkoder, sigurime per subj Admir Hoti vkm 608 dt 29.7.2020 konf celje fondi 784/4 dt 12.11.21 urdher 784/15 dt 10.12.21 marr 776/2 dt 10.11.21, pcv 662 dt 23.12.21 listepag 662/1 dt 23.12.21
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) FUSHË OKOL Shkoder 15,974 2022-01-12 2022-01-13 112310102082021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010208 Zyra Rajonale Punesimit Shkoder, sig shoq per subjektin, vkm nr 608 dt 29.07.2020,konf cel 850/4 dt 26.11.2021 urdher 784/14 dt 10.12.2021 marr 850/2 dt 25.11.2021 pcv 682 dt 31.12.2021 listepag nr 682/1 dt 31.12.2021