Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,491,849,986,959.00 826,083 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 34,092 2022-01-12 2022-01-13 0221390012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 16 Plan 6 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 4,250 2022-01-12 2022-01-13 1121390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per Kryepleqte e Nj.Admin.List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 92 Fakt 2 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 178,075 2022-01-12 2022-01-13 1021390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per Kryepleqte e Nj.Admin.List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 92 Fakt 78 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 48,622 2022-01-12 2022-01-13 0621390012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 16 Plan 6 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Tirana (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,256 2022-01-12 2022-01-13 2321010012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2101001 Bashkia Tirane Paga dhe shperblime per te liruar AP UK 48331/2 dt.16.12.2021 liste pagese janar 2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 907,977 2022-01-05 2022-01-13 1011055RQP2112U01 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Salary of Qendra e Sherbimeve Arsimore 1011055RQP2112U01
  Arkivi Shteteror i Sistemit Gjyqesor (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 6,972 2022-01-12 2022-01-13 710141062022 Uje 1014106 Arkivi Shteteror i Sistemit Gjyqesor uje fat nr 211184137211 date 30.11.2021 kont 841372-1
  Spitali Universitar i Traumes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 77,769 2022-01-12 2022-01-13 410171382022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017138 SUT, paga dhjetor 2021, nr.pun. plan 474 / fakt 440, listpagese
  Kuvendi Popullor (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 387,450 2022-01-12 2022-01-13 107210020012021 Udhetim jashte shtetit Kuvendi bileta udhetimi , kerkese nr 3322 dt 16.12.2021 u prok nr 95 dt 16.12.2021 ft of 3322/2 dt 16.12.2021 nj fit 17.12.2021 urdher rn 3322 dt 23.12.2021 ft nr 119 dt 18.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 834,870 2022-01-10 2022-01-13 69810130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie blerje medikamente B1 up 457 dt 27.01.2020 mk 457/7 dt 5.6.20 njoft fit 457/6 dt 01.06.2020 kontr 992/1 dt 29.12.2021 ft 6440/2021 dt 29.12.2021 fh 29.12.2021 pvmarrje dorz 29.12.2021
  Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 435,048 2022-01-11 2022-01-13 48910170902021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1017090, rep 6620 siguracion mjete transporti TPL, up 76 dt 29.9.21nj.fitues 76/7 dt 25.11.21, m.kuader 76/11 dt 22.12.21, urdh.lidhje zbat.kont. 76/13 dt 22.12.21, kont. 5012/1 dt 29.12.21, ft 223920 dt 29.12.21
  Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,858 2022-01-12 2022-01-13 2121010012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2101001 Bashkia Tirane Paga dhe shperblime per te liruar AP UK 48103/1 dt.06.12.21 Uk 51709/2 dt.31.12.2021
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 522,750 2022-01-12 2022-01-13 3121660012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2166001 Bashkia Kamez paga keshilltare VKB nr 165 dt 23.12.2020 liste pagese
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) Tirane 549,964 2022-01-12 2022-01-13 710180012022 Te tjera transferta tek individet
  Materniteti Tirane (3535) Illyrian Guard Tirane 1,464,452 2022-01-11 2022-01-13 73010130502021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013050 SUOGJ.M.Geraldie sherbim roje vazhdiom kontr 147/1 dt 18.02.2021 ft 2979/2021 dt 31.12.2021 pv 31.12.2021
  Sekretariati i nismes per Transparence ne Industrine Nxjerrese (EITI) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 25,149 2022-01-12 2022-01-13 10310061632021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006163 EITI, lik ft energjie nr 423233956 dt 25.08.2021, nr kontr a-13062
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,829,109 2022-01-12 2022-01-13 110111402022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres paga m Dhjetor 2021 bord 10.1.2022 pl p 302/285 kontr 8/7
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,759,600 2022-01-10 2022-01-13 84710051172021 Te tjera transferta tek individet 606 AZHBR Subvencion 100% sipas VKM nr.1102, date 24.12.2020,udhezim perbashket nr.9 date 26.02.2021 i MBZHR dhe MFE ,AN dt.03.12.2021 AP nr.59 dt.23.12.21,nr.64, dt.29.12.21dhe nr.68 dt.31.12.2021 list pagese 847, dt.31.12.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 7,878,068 2022-01-12 2022-01-13 75010060012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala MIE kthim garancie projkti aplik tek e fundit shkrese 29/12 dt 29/12/21 proces verbal 28/12/21certifikate marrje dorzim 9186/1 dt 28/12/21 akt-kolaudim dhjetor 20 kontrate baze 11878/6 dt 4/12/18 kontrate shtese 2241/5 dt 10/4/20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 8,773,802 2022-01-11 2022-01-13 83210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik tvsh per ft nr 1251/2021 dt 30.12.2021, kontr EBRD/RLRC dt 03.12.2020