Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,491,849,986,959.00 826,083 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) Shoqata Sportive "Shkodra Not" Shkoder 95,000 2022-01-12 2022-01-13 189021410012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Bashkia Shkoder shp per mbeshtjeten e notit kon ne vazh nr 8256/45 dt 17.08.2021 fat nr 7 dt 15.12.2021,raport finan nr 3 dt 15.12.2021,rapor monitirimi nr 24093/1 dt 15.12.2021
  Qarku Shkoder (3333) Suel Hadri Shkoder 66,000 2022-01-12 2022-01-13 27120330012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 2033001 PRINTIME LIBRASH TE TJERA kERKES 39 DT 27.12.2021 ub 27/12 DT 27.12.2021 ft 1/2021 DT 29.12.2021 pv E MARJES NE DOREZIM 29.12.2021 fh 25 DT 29.12.2021
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) BESIM GRUDA Shkoder 107,520 2022-01-12 2022-01-13 111410102082021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010208 Zyra Rajonale Punesimit Shkoder,blerje rafte e komodina, urdher nr 52 dt 23.12.2021, ft 6/2021 dt 30.12.2021, fletehyrje nr18+pcv dt 30.12.2021, urdher lkuid.66 dt 30.12.2021
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 31,632 2022-01-12 2022-01-13 310111292022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Universiteti Shkoder Paga Dhjetor 2021 sipas borderose mujore nr 89 dt 10.01.2022 ,bordero banke nr 89/4 dt 11.01.2022 numri i punonjesve 2 kon
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 135,746 2022-01-12 2022-01-13 0421390012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 16 Plan 6 Fakt 3 Bashkia SKRAPAR
  Nd-ja Sherbimeve Publike (0232) Zyra e Permbarimit Privat Enforcement Group Skrapar 10,000 2022-01-12 2022-01-13 0421390082022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139008 Ndalese page e debitorit Majlinda Çuni Kest kredie ndaj Shoq.se pare Financiare te zhvillimit Dhjetor 2021 Nd-ja Sherb.Publike SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 2,550 2022-01-12 2022-01-13 1221390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per Kryepleqte e Nj.Admin.List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 92 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,719,252 2022-01-12 2022-01-13 0121390012022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 00 Plan 227 Fakt 40 & PN.kont.Plan 4 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 51,227 2022-01-12 2022-01-13 0821390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 15 Fakt 7 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 7,318 2022-01-12 2022-01-13 0721390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 15 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Nd-ja Sherbimeve Publike (0232) BANKA CREDINS Skrapar 2,227,604 2022-01-12 2022-01-13 0121390082022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139008 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.nr.01 dt.12.01.2022 Nr.PN ne organike Plan 105 Fakt 74 PN kont.Plan 4 Fakt 3 Nd-ja Sherb.Publike SKRAPAR
  Nd-ja Sherbimeve Publike (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 362,951 2022-01-12 2022-01-13 0221390082022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2139008 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.nr.01 dt.12.01.2022 Nr.PN ne organike Plan 105 Fakt 11 PN kont.Plan 4 Fakt 1 Nd-ja Sherb.Publike SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 51,231 2022-01-12 2022-01-13 0921390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 15 Fakt 7 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,675 2022-01-12 2022-01-13 1321390012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per Kryepleqte e Nj.Admin.List Pagesa Janar 2022 per Dhjetor 2021Urdher nr.05 prot.49 dt.11.01.22 Plan 92 Fakt 2 Bashkia SKRAPAR
  Ndërmarrja e Shërbimit Pyjor Skrapar (0232) BANKA CREDINS Skrapar 123,387 2022-01-12 2022-01-13 0221390112022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139011 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.02 dt.06.01.2022 Nr.Punonjesve Plan 22 Fakt 3 Nd-ja Sherbimit Pyjor SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 383,309 2022-01-12 2022-01-13 0521390012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 00 Plan 227 Fakt 10 & PN.kont.Plan 4 Fakt 0 Bashkia SKRAPAR
  Ndërmarrja e Shërbimit Pyjor Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 113,524 2022-01-12 2022-01-13 0321390112022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139011 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.02 dt.06.01.2022 Nr.Punonjesve Plan 22 Fakt 4 Nd-ja Sherbimit Pyjor SKRAPAR
  Ndërmarrja e Shërbimit Pyjor Skrapar (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 474,850 2022-01-12 2022-01-13 0121390112022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139011 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.02 dt.06.01.2022 Nr.Punonjesve Plan 22 Fakt 14 Nd-ja Sherbimit Pyjor SKRAPAR
  Nd-ja Sherbimeve Publike (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 568,511 2022-01-12 2022-01-13 0321390082022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139008 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.01 Prot.nr.01 dt.12.01.2022 Nr.PN ne organike Plan 105 Fakt 18 PN kont.Plan 4 Fakt 0 Nd-ja Sherb.Publike SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 6,610,461 2022-01-12 2022-01-13 0321390012022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2139001 Paga List Pagesa Janar 2022 per periudhen Dhjetor 2021 Urdher nr.05 Prot.49 dt.11.01.2022 Nr.PN Min 00 Plan 227 Fakt 166 & PN.kont.Plan 4 Fakt 2 Bashkia SKRAPAR