Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,392,298,563,190.00 785,447 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 108,507 2021-12-01 2021-12-02 19210160612021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 110160612021 PREFEKTURA LIK PAGA NENTOR 2021 LIST PAGESE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 1,093,830 2021-12-01 2021-12-02 73810170312021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017031 REPARTI 2001/ PAGA NENTOR SIPAS LISTEPAGESES
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 695,687 2021-12-01 2021-12-02 28010060982021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA NENTOR SIPAS LISTEPAGESES /DREJTORIA PERGJITHSHME DETARE/ 1006098 /DEGA E THESARIT DURRES / 0707
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 7,071,384 2021-12-01 2021-12-02 72710170312021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017031 REPARTI 2001/ PAGA NENTOR SIPAS LISTEPAGESES
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Durres 4,500 2021-12-01 2021-12-02 20410130052021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013005 NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETSOR NDALE SE NE PAGE PER SINDIKATE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ERMIR GODAJ Durres 10,000 2021-12-01 2021-12-02 74610170312021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017031 REPARTI 2001/ NDALESE PAGE RUDIN HODAJ URDH 479 DT 25.07.2018
  Prefektura e qarkut Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 246,417 2021-12-01 2021-12-02 19310160612021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 110160612021 PREFEKTURA LIK PAGA NENTOR 2021 LIST PAGESE
  Qendra Ditore Moshuarve (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 431,539 2021-12-01 2021-12-02 22221070172021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2107017 QENDRA DITORE E TE MOSHUARVE PAGA MUAJI NENTOR SIPAS BORDEROSE
  Gjykata e rrethit Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 426,090 2021-12-01 2021-12-02 37110290152021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029015 GJYKATA E RRETHIT GJYQESOR DURRES/ PAGA NENTOR 2021 SIPAS LISTPAGESES
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 96,980 2021-12-01 2021-12-02 73710170312021 Te tjera transferta tek individet 1017031 REPARTI 2001/ PAGA BASHKESHORTE DHE INVALIDE SIPAS LISTEPAGESES
  Qëndra Ndërinstitucionale Operacionale Detare Durrës (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 75,342 2021-12-01 2021-12-02 11410171272021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA NENTOR 2021 SIPAS LISTEPAGESES /QENDRA NDERINST.OPERACIONALE DETARE/ 1017127 / DEGA THESARIT DURRES/ 0707
  Shk. Prof. "Sali Ceka" Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,939,514 2021-12-01 2021-12-02 15510102472021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1010247 Shkolla Profesionale"Sali Ceka" Paga Nr. punonj.Fakt 37 List pagese e bankes; bordero Iris Hysenaj ID I85505096Q
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 68,014,830 2021-12-01 2021-12-02 28910110992021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Paga Listepagese banke nr 11 Nëntor 2021 dt 01.12.2021 Filip Qosja Nr.033378638
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 5,834,405 2021-12-01 2021-12-02 30710280072021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1028007 Prokuroria Elbasan Paga List pagesa e pagave;Bordero dt.1.12.2021 Nr.punonjesve Fakt 43 Lindita Shopi Nr.Leternjoft.BE2802371
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 749,750 2021-12-01 2021-12-02 29010110992021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Shpenz.kompensimi per zyrtaret e zgjedhur, Dieta,të tjera transferime Listepagese banke Nëntor 2021 dt 01.12.2021 Filip Qosja Nr.033378638
  Q.Form. Profes. Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 92,787 2021-12-01 2021-12-02 18610102202021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1010220 Drejtoria Raj e form Prof Elbasan, Paga me permbledhese, Merilda Xhoxhi nr ID I35406060N, nr punonjesish 2
  Dogana Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 855,391 2021-12-01 2021-12-02 15910100882021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Dega Doganes Elbasan 1010088 Paga nentor 2021 sipas listepageses Gezim Hajdari F91224002U nr punonj. te miratuar 12 nr. punonj me kontrate 4
  Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) Elbasan 168,032 2021-12-01 2021-12-02 25310180082021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë
  Zyra Vendore Arsimore, Cërrik (0808) BANKA CREDINS Elbasan 124,713 2021-12-01 2021-12-02 21210112522021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1011252 Zyra Arsimore Cerrik, Paga sipas Listepageses bankës dt 01.12.2021 Alketa Ballhysa nr ID I96111065I, nr punonjesish 2
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 130,584 2021-12-01 2021-12-02 36310110082021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1011008 Zyra Vendore Arsimore Elbasan Paga nentor 2021sipas listepageses Ali Kardhashi I20411093D nr. punonj.2 nr. punonj. me kontrate 1