Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) NIKA Shkoder 144,000 2014-12-30 2014-12-31 19321410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 19467160 DT 23.12.2014
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 1,583,861 2014-12-31 2014-12-31 50021280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR,NDRICIM RRUGORZYRA ARSIMORE-LOKALI I ALLES,FAT NR 47 DATE 18.12.2014.
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 315,337 2014-12-31 2014-12-31 49921280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR NDRICIM RRUGOR ZYRA ARSIMORE-LOKALI ALLES,FATURA 47 DATE 18.12.2014.
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 264,000 2014-12-30 2014-12-31 73410180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH Rikonstr zyrat qender up 26.11.2014 nr 403/1 pv 01.12.2014 fat 19467169 pv 29.12.2014
  Komuna Lekas (1515) NIKA Korçe 328,767 2014-12-31 2014-12-31 19924970012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM LEKAS RIKONSTRUKSION SHKOLLA LEKA FAT 212 DATE 15.11.2013
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 276,000 2014-12-30 2014-12-31 73310180012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike SHISH Miremb objekte ndert up 402/1 dt 26.11.2014 pv 01.12.2014 fat 19467170 pmd dt 29.12.2014
  Komuna Lekas (1515) NIKA Korçe 1,234,564 2014-12-31 2014-12-31 20024970012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM LEKAS RIKONSTRUKSION SHKOLLA LEKA LIKUJDIM PJESOR FAT 7 DATE 28.08.2014
  Spitali Korce (1515) NIKA Korçe 1,856,372 2014-12-30 2014-12-31 81210130192014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI KORCE MIREMBAJTJE OBJEKTESH & IMPJANTISTIKA FAT.22 DT 29.12.14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 417,696 2014-12-30 2014-12-31 74010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Lik ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 26.12.2014 fh 26.12.2014
  Avokati i popullit (3535) NIKA Tirane 521,036 2014-12-30 2014-12-30 29510660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore AVOKATI I POPULLIT.lik.rikonstruk.godine.p.aftesi kufizuar,kont nr 290/4 dt 01.12.14,- 5% garanci pun.lik. pjesor ft 15 seri 19467165 dt 26.12.14,sipas p.vb.perfund. punimesh dt 26.12.14situac.perfd. + akt kolaudimi punim dt 27.12.14
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 49,080 2014-12-29 2014-12-30 26710130832014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat. 214 dt.31.07.2014
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 340,559 2014-12-29 2014-12-30 26910130832014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat.56 dt.30.11.2014
  Avokati i popullit (3535) NIKA Tirane 670,514 2014-12-30 2014-12-30 29610660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore AVOKATI I POPULLIT.lik.rikonstruk.godine.p.aftesi kufizuar,kont nr 290/4 dt 01.12.14,- 5% garanci pun.lik. pjesor ft 15 seri 19467165 dt 26.12.14,sipas p.vb.perfund. punimesh dt 26.12.14situac.perfd. + akt kolaudimi punim dt 27.12.14
  Bashkia Vau Dejes (3333) NIKA Shkoder 2,849,991 2014-12-26 2014-12-29 28021570012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT 19467151 DT 08.12.2014
  Komuna Rajce (0821) NIKA Librazhd 2,036,851 2014-12-26 2014-12-29 39425940012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.RRAJCE LB,LIK.FAT.NR.3 DT: 23.12.2014 LIK.SITUACION PJESOR NR.2 NDËRTIM SHKOLLE URAKË CIKLI I ULËT
  Bashkia Prenjas (0821) NIKA Librazhd 4,322,617 2014-12-29 2014-12-29 56221530012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SITUACION PJESOR PER SKOLLEN E MESME HALIT BERZESHTA,SIPAS SITUACIONIT DHE FATURES NR 48 DATE 24.12.2014.
  Komuna Pishaj (0810) NIKA Gramsh 316,128 2014-12-23 2014-12-26 56524300012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2430001 5% garanci punimesh objekti "Ndertim argjinature ura Liras" Komuna Pishaj
  Drejtoria e Akreditimit (3535) NIKA Tirane 84,193 2014-12-24 2014-12-26 11410040092014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231-466 drejt.pergj.akreditimit rikonstruksion,shtese kontrate dt 10.11.2014,kontrate nr 339 dt 22.07.2014,fat nr 15 dt 30.11.2014,seri 18664116
  Komuna Dropull I Siperm (1111) NIKA Gjirokaster 1,893,882 2014-12-19 2014-12-26 89 24530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2453001 KOMUNA VRISERA RRUGA BODRISHTE KERRE, 5% GARANCI DIFEKTESH FAT NR 28 SERIA 18664130 SITUACION PUNIMESH NR 3. KONTRATE DT 04 DT 30.05.2013 UP NR 3 PROT DT 05.04.2013
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) NIKA Tirane 1,197,286 2014-12-22 2014-12-23 44210200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative DREJTORIA ARKIVAVE HIDROIZOLIM TARACE uP.3792 DT. 06.10.2014 KONTR.3792/8 DT. 03.11.2014 FAT.25(18664127) DT. 03.11.2014 PVMD DT. 04.12.2014