Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NIKA Tirane 230,823 2014-09-22 2014-09-22 28410870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 234 dt 05.08.2014,vend KPP nr 424/2014 dt 25.07.2014
  Bashkia Divjake (0922) NIKA Lushnje 915,056 2014-09-17 2014-09-18 11821470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.RIK.SISTEMIM ASFALTIIM RRUGE TE BRENDSHME DIVJAKE SIPAS KONTR. DT.18.04.2011
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 51,240 2014-09-16 2014-09-17 35210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.16 DT.11.03.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) NIKA Shkoder 87,085 2014-09-09 2014-09-09 12521410102014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE SHKODER 5% GANCI RIKONSTR. KOPSHTI TOM ALIMHILLI
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 431,106 2014-09-08 2014-09-09 33210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.37,41 DT.29.08.2014 SIPAS KONTRATES
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) NIKA Shkoder 50,795 2014-09-09 2014-09-09 12621410102014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE SHKODER 5% GANCI RIKONSTR. KOPSHTI BEP TUSHA
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) NIKA Shkoder 84,934 2014-09-09 2014-09-09 12721410102014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala ADMINISTRATA ARSIM KOPSHTE SHKODER 5% GANCI RIKONSTR. KOPSHTI 1 QERSHORI
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 60,600 2014-08-26 2014-08-27 31710130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.30 DT.22.08.2014 SIPAS KONTRATES
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 26,350 2014-08-21 2014-08-22 41110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 112 /113 dt 30.06.2014 fh 32/33 dt 30.06.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 110,892 2014-08-21 2014-08-22 40410180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 104 dt 26.05.2014 fh 24 dt 26.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 58,482 2014-08-21 2014-08-22 40210180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 101/102 dt 12.05.2014 fh 21/22 dt 12.05.2014
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 49,080 2014-08-14 2014-08-22 15910130832014` Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat.214 dt.31.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 98,472 2014-08-21 2014-08-22 40310180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 103 dt 19.05.2014 fh 23 dt 19.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 30,240 2014-08-21 2014-08-22 40910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 110 dt 11.06.2014 fh 30 dt 11.06.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 55,218 2014-08-21 2014-08-22 40010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 99 dt 02.05.2014 fh 19 dt 02.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 41,700 2014-08-21 2014-08-22 40610180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 106 dt 02.06.2014 fh 26 dt 02.06.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NIKA Elbasan 3,000,000 2014-08-21 2014-08-22 18421090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ek Arsimit EL rikostruksion meremetim shkolle
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 24,240 2014-08-21 2014-08-22 40710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 107 dt 04.06.2014 fh 27 dt 04.06.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 23,224 2014-08-21 2014-08-22 41010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 111 dt 16.06.2014 fh 31 dt 16.06.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 14,430 2014-08-21 2014-08-22 40510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 105 dt 30.05.2014 fh 25 dt 30.05.2014