Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 11,790 2014-08-21 2014-08-22 40110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 100 dt 06.05.2014 fh 20 dt 06.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 60,576 2014-08-21 2014-08-22 40810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr 51/8 vazhdim fat 108/109 dt 09.06.2014 fh 28/29 dt 09.06.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 195,102 2014-08-18 2014-08-19 30410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.215DT.31.07.2014 DHE FAT.220 DT.07.08.2014
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 49,080 2014-08-14 2014-08-15 15910130832014` Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat.214 dt.31.07.2014
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 750,618 2014-08-13 2014-08-14 14410130832014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 64-194 dt 17.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 4,875,786 2014-08-14 2014-08-14 13610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb perform.kont va 5 28.05.2013 sit 30.04-29.05.2014 fat 177 30.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 516,036 2014-08-14 2014-08-14 13510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb perform.kont va 5 28.05.2013 sit 30.03-29.04.2014 fat 176 30.06.2014
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 3,296,263 2014-08-08 2014-08-11 45621220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 200 DT 1.11.2012 RIKONSTRUK SHESHI PARA KATEDRALES
  Komuna Lekas (1515) NIKA Korçe 2,180,396 2014-08-07 2014-08-07 11624970012014. Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K LEKAS FAT 178 DT 1.07.2014 RIKONSTRUKSION SHKOLLA LEKAS
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 298,020 2014-08-06 2014-08-07 28410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.205,206 DT.25.07.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NIKA Tirane 125,471 2014-07-29 2014-07-29 22810870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik Kthim operat ekon. urdher brend 194 dt 14.07.2014 vend KPP nr 356 dt 02.7.2014
  Njesia e transportit mjeksesor me helikoptere (3535) NIKA Tirane 1,177,770 2014-07-18 2014-07-21 12510130582014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602,NJESIA TRANPORTIT MJEKSOR ME HELIKOPTER,rip hangari,up 97 d 17/4/14,njf 122 d 5/6/14,kontr 135 d 17/6/14,fat 185 d 11/7/14 s 16360956,sit korrik 2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 378,756 2014-07-16 2014-07-16 22810130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.174,175 DT.26.06.2014-182 DT.30.06.14-186 DT.10.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Komuna Lekaj (3513) NIKA Kavaje 3,198,448 2014-07-15 2014-07-16 12324700012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHKOLLA P VJECARE MUSHNIKE FAT 150 SERI 09863150 DT 01.09.2013 KONTRATE 445 DT 31.05.2013
  Komuna Luz I Vogel (3513) NIKA Kavaje 3,466,138 2014-07-11 2014-07-14 14124710012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA LUZ ILIKUJDIM PJESOR I FATURES NR 210 DT 01.12.2013 ME NR SERIE 11314907 ,SITUACION NR 2 DT 02.12.2013 I KONTRATES NR 138 DT 12.07.2013
  Bashkia Puke (3330) NIKA Puke 599,150 2014-06-18 2014-06-20 20021370012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje ushqime fat.29.04.2014
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) NIKA Shkoder 3,425,029 2014-06-18 2014-06-19 9227690012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA RRETHINA FAT. 09863142 DT. 28.08.2013
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) NIKA Tirane 1,640,400 2014-06-18 2014-06-19 8710111402014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak Shk Natyres mIREMBAJTJE DODINE KONTRATE NE VAZHDIM DT 27.09.2013 PROT 2110/4 FAT 220 DT 23.12.2013 SERI 11314917 SIT NR 1 DT 23.12.2013
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 139,560 2014-06-17 2014-06-18 20210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.173 DT.14.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 154,360 2014-06-13 2014-06-16 19810130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.167,168 SIPAS FATURES