Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 810,525 2014-12-18 2014-12-19 27821680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ RIK SHKOLLA 9 VJECARE KOLANEC LIK FAT 51 DAT 10.10.2014
  Burgu Kruje (0716) NIKA Kruje 91,800 2014-12-18 2014-12-19 23110140042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat IEVP KRUJE LIK I FATURES ME NR 89026316 DT 31.12.2011
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 466,792 2014-12-19 2014-12-19 71010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 permbl fat 18.12.2014 fh 48-69 dt 04.09.2014-02.12.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) NIKA Tirane 760,560 2014-12-18 2014-12-19 29010160722014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1016072 Prefektura e Qarkut Tirane pagese restaurim varrezash deshmoreve, vkm 596 dt 10.9.14, kontrate 20.11.14, ft 34 dt 11.12.14, up 1 dt 8.10.14, ftesa 10.10.14, fituesi 17.11.14, relac 9.12.14, kolaudim 9.12.14
  Komuna Velipoje (3333) NIKA Shkoder 10,476,566 2014-12-17 2014-12-17 21027660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA VELIPOJE FAT 18664132 dt 02.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 487,309 2014-12-16 2014-12-17 51910130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.42,43,44,DT.15.12.2014
  Prokurori Apeli Durres (0707) NIKA Durres 777,468 2014-12-16 2014-12-17 16010280352014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1028035 PROKURORIA E APELIT DURRES RIK GODINE LIK FAT NR 18664135 DT 09.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) NIKA Tirane 4,798,425 2014-12-12 2014-12-15 16910930062014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 602 rep.inspektim shpetim miniera rikonstruksion,up nr 16 dt 19.06.2014,noftim fit dt 11.07.2014,kontrate nr 251 dt 30.07.2014,sitsuacin perfundimtar dt 11.11.2014,fat nr 87 d t11.11.2014,seri 18016995,akt marrje ne dorezim dt 13.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 390,803 2014-12-12 2014-12-12 23510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb perform kont va 05 30.05.2013 sit 18 tetor 2014 fat 27 s 18664129
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 121,440 2014-12-11 2014-12-12 50410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.31 DT.04.12.2014
  Bordi i Kullimit Korce (1515) NIKA Korçe 2,457,726 2014-12-11 2014-12-11 22110050722014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BORDI I KULLIMIT KORCE RIPARIM USHQYESI REZERVUARIT KORIJE E VAKEFIT FAT.14 DT 27.11.14
  Prokurori Apeli Durres (0707) NIKA Durres 67,200 2014-12-11 2014-12-11 15310280352014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1028035 PROKURORIA E APELIT DURRES mirmabajtje godine (lyrje)lik fat nr 18664134 dt.05.12.2014
  Komuna Rajce (0821) NIKA Librazhd 1,782,618 2014-12-10 2014-12-11 34825940012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM.RRAJCE LB,LIK.SITUACION PJESOR NR.1 NDËRTIM SHKOLLA 9-VJEÇARE URAKË FAT.NR.7 DATË 17.11.2014
  Komuna Katundi I Ri (0707) NIKA Durres 2,329,442 2014-12-10 2014-12-10 20623680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 67 DT 27.10.2014 SISTEMIM.NDERT.PASTRIM.KANALEVE KULLUSE KUZ-FSHATRA RINIA ADRIAT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) NIKA Durres 80,513 2014-12-09 2014-12-10 68310170312014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME DIFERENCE
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 596,695 2014-12-04 2014-12-09 25821680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ RI SHKOLLA 9 VJECARE KOLANEC LIK FAT 51 DAT 10.10.2014
  Bashkia Shkoder (3333) NIKA Shkoder 1,890,450 2014-12-04 2014-12-05 76421410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA SHKODER ft 18664101 dt 03.11.2014, aktkolaudimi dt 24.11.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 8,083,774 2014-12-05 2014-12-05 65710180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH Rikonstr godina lezhe up 160/2 dt 06.05.2014 pv 22.05.2014/27.05.2014/29.05.2014 kontr 160/7 dt 14.07.2014 shtese kontr 160/9 dt 03.09.2014 fat 16934950 dt 13.10.2014 situacion 13.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 127,032 2014-12-02 2014-12-03 49410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.12 DT.26.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 136,860 2014-11-27 2014-11-27 47510130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT NR 89 DT 25.11.2014