Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 4,200 2014-10-28 2014-10-29 40410130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.049 DT.16.10.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 2,546,907 2014-10-22 2014-10-23 56810180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SHISH Rikonstr fasade up 192/2 dt 27.05.2014 pv 09.06.2014 njoft fit 30.06.2014 kontr 192/7 dt 23.07.2014 fat 12.09.2014 pvmd 06.10.2014
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NIKA Tirane 2,223,246 2014-10-20 2014-10-21 49910160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje paisje hidrosanitare dhe miremb , kontr 29/7 dt 1.8.14, fituesi 29/3 dt 7.7.14, urdher 29/8 dt 24.9.14, akt kolaud 25.9.14, ft 27 dt 29.9.14 seri 16934930, situacion 25.9.14, shkrese 29/9 date 15.10.1
  Komuna Petrele (3535) NIKA Tirane 2,696,948 2014-10-16 2014-10-17 17127950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Komuna Petrele lik rrethim varreza Petrele,vazhd procedure,urdh prok nr 2 dt 09.03.2010,njoft fit 12.04.2010,kontr 12.04.2010,sit perf 14.07.2010,proc verb kol dt 20.07.2010,fat 202 dt 07.07.2014 seri 16360976
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 91,369 2014-10-15 2014-10-16 54510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 4/22/23/25/30/31 seri 16934926/924/925/927/935/934 fh 47/49/50/51/52/57
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 140,345 2014-10-15 2014-10-16 54110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 2/21/27/28/29/34 seri 16934902/923/16374277/278/279/284 fh 41-46 dt 18.08.2014
  Spitali Korce (1515) NIKA Korçe 690,934 2014-10-14 2014-10-15 63610130192014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI KORCE MIREMBAJTJE OBJEKTE FIZIKE & IMPJANTISTIKE FAT.179 DT 01.07.14
  Drejtoria e Akreditimit (3535) NIKA Tirane 964,025 2014-10-09 2014-10-10 8310040092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 drejt.pergj.akreditimit rikonstruksion,up nr 7 dt 06.06.2014,njofti nr 288 dt 06.06.2014,kontrate nr 339 dt 22.07.2014,fat nr 14 dt 22.04.2014,seri 16934915,situacion perfundimtar,pv i marrjes ne dorezim,
  Komuna Lekaj (3513) NIKA Kavaje 826,612 2014-10-10 2014-10-10 15724700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM NDERTIM ZYRASH FAT 224 DT 01.12.2012 KONTRATE 02 DT 30.05.2012
  Komuna Lekaj (3513) NIKA Kavaje 270,150 2014-10-10 2014-10-10 15624700012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM GARANCI PERNDERTIM ZYRE PROCESVERBAL DT 28.12.2013 PER MARRJE NE DOREZIM
  Komuna Lekaj (3513) NIKA Kavaje 268,340 2014-10-10 2014-10-10 17024700012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM GARANCI E VITIT 2013-2014 PER NDERTIM SHKOLLE 9 VJECARE MUSHNIKE PROC MARRJES NE DOREZIM DT 18.10.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 28,535 2014-10-07 2014-10-08 50510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16360969 dt 12.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 85,104 2014-10-07 2014-10-08 51610180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16934909 dt 13.08.2014 fh 20 dt 13.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 89,454 2014-10-07 2014-10-08 51410180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374268,16374267 dt 11.08.2014 fh 16,17 dt 11.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 81,279 2014-10-07 2014-10-08 52210180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16934919-914 dt 03.09.2014 fh 29-30 dt 03.09.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 136,404 2014-10-07 2014-10-08 52110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16934911-913 dt 01.09.2014 fh 25-27 dt 01.09.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 158,707 2014-10-07 2014-10-08 51810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16934910-272-273 dt 15.08.2014 fh 21-21-24 dt 15.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 186,962 2014-10-07 2014-10-08 51110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374268,16360994 dt 02.08.2014 fh 13,17 dt 02.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 247,908 2014-10-07 2014-10-08 50610180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16360970-971-972-980-981 dt 21.07.2014 fh 9-10-11-6-7 dt 21.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 145,440 2014-10-07 2014-10-08 51010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374253,16374254,16360995.16306996 dt 01.08.2014 fh 12 dt 01.08.2014