Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 154,320 2014-10-07 2014-10-08 52010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374281-282-283 dt 22.08.2014 fh 21,22,23 dt 22.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 11,652 2014-10-07 2014-10-08 51210180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16360999 dt 04.08.2014 fh 14 dt 04.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 429,281 2014-10-07 2014-10-08 50410180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16360960-968 dt 11.07.2014 fh 1-8 dt 11.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 99,027 2014-10-07 2014-10-08 51910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374276-285-292-293 dt 21.08.2014 fh 22,23,24,25 dt 21.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 71,454 2014-10-07 2014-10-08 51710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374270,16374271 dt 14.08.2014 fh 18,19 dt 14.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 108,876 2014-10-07 2014-10-08 51510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374262,16374265 dt 12.08.2014 fh 18,19 dt 12.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 139,576 2014-10-07 2014-10-08 50810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374252-983 dt 24.07.2014 fh 8-9-13 dt 24.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 3,360 2014-10-07 2014-10-08 50710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16360974 dt 23.07.2014 fh 12 dt 23.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 39,480 2014-10-07 2014-10-08 50310180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 14086799 dt 02.07.2014 fh 5 dt 02.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 1,515 2014-10-07 2014-10-08 51310180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16361000 dt 06.08.2014 fh 15 dt 06.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 187,320 2014-10-07 2014-10-08 50910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 16374251-984-985 dt 31.07.2014 fh 10-11-14 dt 31.07.2014
  Bashkia Tirana (3535) NIKA Tirane 2,099,093 2014-09-25 2014-09-26 80721010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane Rik shkresa 866 dt 11.07.2011 kont ne vazh 633 dt 21.01.10 sit perf 03.09.10 pv klaudim 16.0211 fat 70583395 dt 01.11.10 fat 4456574 dt 01.11.10
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 247,320 2014-09-24 2014-09-25 36110130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.18 DT.18.09.2014 DHA FAT.19 DT.18.09.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 11,172 2014-09-23 2014-09-23 47010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 11 dt 31.07.2014 fh 40 dt 31.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 380,782 2014-09-23 2014-09-23 47110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 113,114,115,116 dt 01.07.2014 fh 1,2,3,4 dt 01.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 34,207 2014-09-23 2014-09-23 46610180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 7 dt 07.07.2014 fh 35 dt 07.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 19,938 2014-09-23 2014-09-23 46910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 10 dt 23.07.2014 fh 39 dt 23.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 37,944 2014-09-23 2014-09-23 46810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 9 dt 14.07.2014 fh 38 dt 14.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 65,118 2014-09-23 2014-09-23 46710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 1,8 dt 09.07.2014 fh 36,37 dt 09.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 35,388 2014-09-23 2014-09-23 46510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHISH Bl ushqime kontr vazhd 51/8 dt 18.03.2014 fat 6 dt 01.07.2014 fh 34 dt 01.07.2014