Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 571,815 2014-03-28 2014-03-28 3910060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.232 dt.30.11.2013 seria 11619784
  Bashkia Puke (3330) NIKA Puke 392,682 2014-03-25 2014-03-27 8521370012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje ushqimore fat.212.215.216.217.220.221.243. dt.1.3.9.10.12..25.26.30.31.32.dt.31.01.2014 dt.28.02.2014
  Komuna Lekaj (3513) NIKA Kavaje 2,500,000 2014-03-18 2014-03-18 16224700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM NDERTIM ZYRE FAT 224 DT 01.12.2012
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 2,375,000 2014-03-17 2014-03-18 15721220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 200 DT 1.11.2012 RIKON SHESHI PARA KATEDRALES
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) NIKA Shkoder 624,108 2014-03-13 2014-03-13 3610130132014 Unspecified drej sherb paresor likuj fat nr 1131491 16.01.2014,11314933 31.01.2014,13868851 28.02.2014,11314947 17.02.2014
  Universiteti Korce (1515) NIKA Korçe 3,245,974 2014-02-20 2014-02-21 4210110462014 Unspecified RIKONSTRUKSION NDERTESA ADMINISTRATIVE FAT NR 218 DT 26.11.13. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 2,675,429 2014-02-13 2014-02-14 8021220012014 Unspecified BASHKIA KORCE FAT 200 DT 1.11.2012 RIKON SHESHI PARA KATEDRALES
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) NIKA Tirane 147,360 2014-02-07 2014-02-10 1310111432014 Unspecified Fak Shk Sociale shp miremb up 62 dt 29.7.13 nj levrim kontr 2110/4 dt 27.9.13 ft 216 dt 21.11.2013 s 11619766
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) NIKA Tirane 1,555,980 2014-02-03 2014-02-04 1810111422014 Unspecified Fak.Ekonomik shp miremb ndertese up 62 dt 29.7.13 ft 201 dt 6.11.13 s 11619756 sit 5.11.13 nj klevrim kontr 27.9.13 bulet APP 23.9.13
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) NIKA Tirane 682,800 2014-01-24 2014-01-27 710111412014 Unspecified Fak.Drejtesise miremb ndrt ambj. rrethues up 62 dt 29.7.13 nj levrim kontr 27.9.13 kontr 25.9.13 ft 199 dt 6.11.13 s 11619754 pv md 4.11.2013 sit 1