Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Siperm (1111) NIKA Gjirokaster 1,906,080 2014-06-13 2014-06-16 8924530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2453001 KOMUNA VRISERA rruga bodrisht kerre, fat 150 nr seria 14668120 dt 05.05.2014 up nr 3 dt 05.05.2014 kontrate 2013 situacioni nr 2
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 2,850,000 2014-06-12 2014-06-13 34821220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 200 DT 1.11.2012 RIKONSTRUKSION SHESHI PARA KATEDRALES
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 183,839 2014-06-05 2014-06-06 18610130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.157,158,162 DT.30.05.2014 SIPAS KONTRATES
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) NIKA Shkoder 323,182 2014-06-03 2014-06-03 22810130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat drej sherbimit paresor likuj fat nr 14668131,14668132 dt 29.05.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 146,760 2014-05-23 2014-05-26 16710130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.155,156 DT.20.04.2014 SIPAS KONTRATES
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) NIKA Tirane 1,509,063 2014-05-21 2014-05-22 8210111402014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Fak Shk Natyres shp miremb godine nj kpntr 2110/4 dt 27.9.2013 autoriz 26.9.13 up 62 dt 29.7.13 njf 2110/1 dt 18.9.13 pv 28.10.13 ft7 dt 15.1.14 s 11314927 shk2889/1 dt 22.10.13
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 764 2014-05-20 2014-05-21 19810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.82 seri 14086761,F hyrje 04 dt.20.03.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 823 2014-05-20 2014-05-20 20110180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.86 seri 14086765 F hyrje 7 dt.27.03.14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 44,926 2014-05-20 2014-05-20 20310180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.88 seri 14086767 ft 89 seri 14086768 F hyrje 9 dt.02.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 92,502 2014-05-20 2014-05-20 20410180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.90 seri 14086770 F hyrje 10 dt.09.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 1,176 2014-05-20 2014-05-20 20010180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.85 seri 14086762,F hyrje 06 dt.25.03.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 35,392 2014-05-19 2014-05-20 19710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat shish blerje ushqime up 51/3 dt 07.02.2014 mpv 21.02.2014 pv 26.02.2014 njoft app 10.03.2014 kont 51/8 dt 18.03.2014 fat 80 sr 14086751 dt 19.03.2014 fh 3 dt 19.03.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 16,962 2014-05-20 2014-05-20 20210180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.87 seri 14086766 F hyrje 8 dt.31.03.14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 36,072 2014-05-20 2014-05-20 20810180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.95 seri 14086776, ft.96 seri 14086776 F hyrje 15,16 dt.23.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 179,295 2014-05-20 2014-05-20 20510180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.91 seri 14086771 ft.91 seri 14086772 F hyrje 11,12 dt.11.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 41,632 2014-05-20 2014-05-20 19910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.83 seri 14086762,F hyrje 05 dt.25.03.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 1,811 2014-05-20 2014-05-20 20610180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.93 seri 14086773 F hyrje 13 dt.16.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 58,788 2014-05-20 2014-05-20 20910180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.97 seri 14086777, ft.98 seri 14086778 F hyrje 17,18 dt.30.04.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NIKA Tirane 61,436 2014-05-20 2014-05-20 20710180012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shish Blerje ushqime per mencat kont.51/8 dt.18.03.14 pag ne vazhdim ft.94 seri 14086774 F hyrje 14 dt.16.04.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 218,420 2014-05-14 2014-05-15 16110130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.138,151,152 SIPAS KONTRATES