Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Prenjas (0821) NIKA Librazhd 3,266,100 2014-11-26 2014-11-27 48421530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJAS,SITUACION PJESOR RIKONSTRUKSION SHKOLLA E MESME HALIT BERZESHTA
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NIKA Tirane 333,562 2014-11-27 2014-11-27 58710160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016001,Aparati Min.Brend sh nd up 4.6.2014 fo 7.7.2014 sht kon 29.55.2014 fat 15.11.2014 s 18664105
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) NIKA Shkoder 792,660 2014-11-24 2014-11-24 20127690012014 Kancelari KOMUNA RRETHINA FATURA 16934933 DT. 14.07.2014 DT. 31.10.2014
  Bashkia Shkoder (3333) NIKA Shkoder 690,213 2014-11-20 2014-11-21 710721410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 bashkia shkoder FT 18016984 DT 215.10.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) NIKA Tirane 1,890,768 2014-11-18 2014-11-18 9810940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve AQTN rikonstruksion rrjetit elektrik kont nr 23.07.2014 sit dhe preventiv akt kolaudim 06.10.2014 pv marrje dorzim 13.10.2014 fat 50 14.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 180,360 2014-11-17 2014-11-18 44310130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK fat.88 dt.12.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 390,803 2014-11-13 2014-11-14 19310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 05 30.05.2013 sit nr 16 30 gusht - 29 shtator 2014 fat 73 s 18016979
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 390,803 2014-11-13 2014-11-14 19110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 05 30.05.2013 sit nr 14 30 qershor - 29 korrik 2014 fat 71 s 18016977
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 390,803 2014-11-13 2014-11-14 19410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 05 30.05.2013 sit nr 16 30 gusht - 29 shtator 2014 fat 73 s 18016979
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 390,803 2014-11-13 2014-11-14 19210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 05 30.05.2013 sit nr 15 30 korrik - 29 gusht 2014 fat 72 s 18016978
  Komisariati i Policise Shkoder (3333) NIKA Shkoder 282,000 2014-11-13 2014-11-13 27410160212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOMISARIATI POLICISE FAT. 18016959 DT. 31.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 1,337,244 2014-11-12 2014-11-12 17410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance urdher 424 13.08.2014 kont va 05 30.05.2013 sit nr 12 30 prill - 29 maj 2014 fat 177 s 14668148
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 149,538 2014-11-11 2014-11-12 43510130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.75 DT.31.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 516,096 2014-11-12 2014-11-12 17510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance urdher 424 13.08.2014 kont va 05 30.05.2013 sit nr 12 30 maj - 29 qershor 2014 fat 14 s 16374264
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 4,180,000 2014-11-10 2014-11-11 65521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS. I SHESHIT PARA KATEDRALES FAT.200 DT 01.11.12
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 1,349,855 2014-11-06 2014-11-07 22421680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MALIQ RIK SHKOLLA 9 VJECARE KOLANEC LIK FAT 51 DAT 10.10.2014
  Bashkia Tirana (3535) NIKA Tirane 2,211,012 2014-11-05 2014-11-06 101021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane riko paklestra up 1917 dt 17.12.10 ftese per neg 9697 dt 20.12.10 pv 20.12.10 rap 2058 dt 20.12.10 kont 9699 dt 20.12.10 pv kolad 20.04.11 sit 20.02.11 fat 84443169 dt 27.05.2011
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 4,750,000 2014-11-04 2014-11-05 64521220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONS. I SHESHIT PARA KATEDRALES FAT.200 DT 01.11.2012
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 445,368 2014-10-21 2014-11-05 39310130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.1 DT.16.10.2014,FAT.37 DT.30.09.2014 DHE FAT.48 DT.16.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 80,640 2014-11-04 2014-11-04 41210130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.57 dt.28.10.2014