Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 171,302,851.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) NIKA Shkoder 146,640 2014-05-12 2014-05-12 12510130232014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 13868873 DT 22.03.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 1,892,566 2014-05-09 2014-05-09 6310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.75 dt.15.04.2014 seria 13868898 sit 9 dt.30.1.2014-29.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 1,892,566 2014-05-09 2014-05-09 6410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.76 dt.22.04.2014 seria 13868899 sit. periudha 30.02.2014-29.03.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) NIKA Shkoder 58,694 2014-05-06 2014-05-06 10010130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJ SHER PARESOR LIKUJ FAT NR 14668115 DT 30.04.2014
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) NIKA Shkoder 1,954,800 2014-05-06 2014-05-06 4910050782014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes BORDI KULLIMIT SHKODER FAT 13868891 DT 11.04.2014
  Bashkia Kavaja (3513) NIKA Kavaje 1,092,193 2014-04-30 2014-04-30 19721180012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM AMBIENTE SHTESE ANEKSI SPORTIV FAT 274,14 DT 03.06.2011 KONTRATE 87/7 DT 25.03.2011
  Bashkia Kavaja (3513) NIKA Kavaje 400,000 2014-04-29 2014-04-30 19921180012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIJA KJ LIKUIDIM 5% GARANCI E NGURTESUAR CERTIFIKATE E MARRJES NE DOREZIM 15.08.2012
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 134,760 2014-04-29 2014-04-30 13710130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.74,77 DT.25.04.2014
  Komuna Luz I Vogel (3513) NIKA Kavaje 2,233,862 2014-04-25 2014-04-28 752471001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA LUZ LIKUJDIM PJESOR FAT NR 210 DT 2.12.2013 TE KONTRATES SE LIDHUR NE VITIN 2013
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) NIKA Shkoder 275,874 2014-04-24 2014-04-24 9610130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJ SHERB PARESOR LIKUJM FAT NR 13868895,13868896 21.04.2014
  Bashkia Puke (3330) NIKA Puke 451,812 2014-04-21 2014-04-23 12921370012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje per institucion fatura 51.54.55.56 dt.27.03.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 63,300 2014-04-21 2014-04-23 12910130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.70 DT.14.04.2014
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 2,700,997 2014-04-17 2014-04-18 25521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 200 DT 1.11.2012 RIKONSTRUK SHESHI PARA KATEDRALES
  Spitali Shkoder (3333) NIKA Shkoder 938,995 2014-04-15 2014-04-16 6710130232014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 11314928 DT 30.01.2014,11314938 DT 31.01.2014,11314943 DT 05.02.2014,11314945 DT 10.02.2014,11314946 DT 12.02.2014,11314950 DT 15.02.2014,13868852 DT 25.02.2014,11868863 DT 10.03.2014,13868871 22.03.2014
  Spitali Lezhe (2020) NIKA Lezhe 316,200 2014-04-07 2014-04-09 10810130212014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI LEZHE LIK FAT.589 DT.31.03.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) NIKA Shkoder 229,260 2014-04-07 2014-04-07 8010130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJ SHERB PARESOR LIKUJ FAT NR 13868869,13868870 24.03.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 1,688,241 2014-04-03 2014-04-04 5010060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.39 dt.10.03.2014 seria 13868862 sit. dt.janar 2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 571,815 2014-03-28 2014-03-28 3810060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.210 dt.01.11.2013 seria 11619760
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 185,545 2014-03-28 2014-03-28 3710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.165 dt.29.09.2013 seria 10425469
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) NIKA Tirane 2,096,892 2014-03-28 2014-03-28 3910060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.5 dt.30.05.2013 fat.221 dt.31.12.2013 seria 11314918