Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BELLA CONFEX Shkoder 7,678,634 2014-12-30 2014-12-31 5510100732014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM DETYRIMESH TATIMORE TE PAGUARA ME TEPER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-12-29 2014-12-30 21710100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 18018763 DT 29.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ERBA/M.M Shkoder 2,712,237 2014-12-22 2014-12-23 5410100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 6,100 2014-12-18 2014-12-19 21410100732014 Udhetim i brendshem DEGA TATIM TAKSAVE DJETA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SHPETIM BEKTESHI Shkoder 9,800 2014-12-18 2014-12-19 21510100732014 Blerje dokumentacioni DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 7363255 DT 15.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 30,000 2014-12-18 2014-12-19 21610100732014 Te tjera transferta tek individet DREJ RAJONALE TATIMORE SHPERBLIM RAST VDEKJE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 190,984 2014-12-18 2014-12-19 21310100732014 Elektricitet 1010073 drej rajonale tatimore kodi SH2A020013030115,SH2A020013030115,SH2F110003092570,SH2E060008084527 NR 618651358 NENTOR 619231814 DHJETOR,618651921 NENTOR 618651667 NENTOR
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MEDIA MOTIV Shkoder 4,000 2014-12-15 2014-12-16 21010100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr7395385 dt 11.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 36,965 2014-12-15 2014-12-16 20310100732014 Sherbime telefonike drej rajonale tatimore likuj fat nr 71897923,718957443,718958243,718992856 nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 108,000 2014-12-15 2014-12-16 21210100732014 Posta dhe sherbimi korrier dej rajonale tatimore likuj fat nr 16487074 dt 15.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 5,000 2014-12-15 2014-12-16 21110100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr 6245709 dt 15.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) TIM Shkoder 68,760 2014-12-15 2014-12-16 20910100732014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave drej rajonale tatimore likuj fat nr 16368821 dt 12.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GJINI Shkoder 2,943,300 2014-12-12 2014-12-15 4810100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MEAT MASTER Shkoder 1,352,000 2014-12-12 2014-12-15 4710100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "JASTIN CONFECTION" Shkoder 1,035,000 2014-12-12 2014-12-15 5110100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MOBIL - TIRANA Shkoder 173,000 2014-12-12 2014-12-15 5210100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MELGUSHI Shkoder 962,391 2014-12-12 2014-12-15 5310100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 92,738 2014-12-11 2014-12-11 20010100732014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit dega tatim taksave likuj fat nr12046126 dt 10.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) STAR PLUS Shkoder 4,000 2014-12-11 2014-12-11 19910100732014 Libra dhe publikime profesionale dega tatim taksave likuj fat nr08890613 dt 09.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ''MEDIA NORD" Shkoder 4,000 2014-12-11 2014-12-11 19810100732014 Libra dhe publikime profesionale dega tatim taksave likuj fat nr7209666 dt 09.12.2014