Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 897,984 2014-11-04 2014-11-04 17210100732014 Paga baze drej rajonale tatimore shkoder paga tetor nr 15
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 117,761 2014-11-04 2014-11-04 17310100732014 Paga baze drej rajonale tatimore shkoder paga tetor nr 2
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EDUARD ALLAMANI Shkoder 15,000 2014-11-04 2014-11-04 17510100732014 Shtese page per funksionin drej rajonale tatimore ndalese nga page vendim gjygj nr 215 dt 26.05.2011
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 34,910 2014-11-04 2014-11-04 17410100732014 Shtese page per funksionin drej rajonale tatimore shkoder likuj fat nr 122555645 shtator
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) TIM Shkoder 45,840 2014-10-28 2014-10-28 17010100732014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave drej rajonale tatimore likuj fat nr 16368795 dt 27.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4 2014-10-27 2014-10-27 16910100732014 Sherbime te tjera drej rajonale tatimore kosto kthimi
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 7,880 2014-10-22 2014-10-23 16810100732014 Te tjera transferta tek individet tatim burim dega tatim taksave
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Shkoder 44,400 2014-10-16 2014-10-22 16610100732014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave drej rajonale tatimore likuj fat nr 17513254 dt 24.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 70,920 2014-10-22 2014-10-22 16710100732014 Te tjera transferta tek individet drej rajonale tatimore shperblim pensioni nr 1
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-10-16 2014-10-17 16510100732014 Uje drej rajonale tatimore likuj fat nr 14666641 dt 29.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 55,266 2014-10-16 2014-10-17 16410100732014 Sherbime telefonike drej rajonale tatimore likuj fat nr 718673791,718638855,718616153 shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 6,000 2014-10-14 2014-10-14 15710100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajo tatimore likuj fat nr 26.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 94,800 2014-10-14 2014-10-14 16310100732014 Elektricitet 1010073 drej rajonale tatimore likuj fat nr 616333626,616334210,616744201 shtator nr a0200130130115,f110003092570,e060008184527
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) STAR PLUS Shkoder 6,000 2014-10-14 2014-10-14 15610100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr 08890609 dt 19.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,220 2014-10-07 2014-10-07 15510100732014 Udhetim i brendshem DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER BILETA PER 1 PERSON
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-10-07 2014-10-07 15110100732014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT 3312639 DT 30.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 134,094 2014-10-07 2014-10-07 15210100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT 16487273 DT 30.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 135,075 2014-10-02 2014-10-03 14910100732014 Paga baze
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,937,404 2014-10-02 2014-10-03 14710100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA SHTATOR2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 887,861 2014-10-02 2014-10-03 14810100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA SHTATOR2014