Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SHTYP- ROZAFAT 2001 Shkoder 19,500 2014-12-11 2014-12-11 20210100732014 Blerje dokumentacioni dega tatim taksave likuj fat nr 7210827 dt 09.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ELEKTRO-TEK Shkoder 78,000 2014-12-11 2014-12-11 20110100732014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave dega tatim taksave likuj fat nr18662289 dt 10.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-12-11 2014-12-11 19710100732014 Uje dega tatim taksave likuj fat nr3364283 dt 30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 116,394 2014-12-04 2014-12-04 19610100732014 Posta dhe sherbimi korrier drej rajonale tatimore likuj fat nr 16487178 dt 30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 6,000 2014-12-04 2014-12-04 19510100732014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit drej rajonale tatimore likuj fat nr 12046122 dt 01.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 3,050 2014-12-04 2014-12-04 18410100732014 Udhetim i brendshem drej rajonale tatimore djeta nr 1
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 18,910 2014-12-04 2014-12-04 19310100732014 Udhetim i brendshem drej rajonale tatimore djeta nr 5
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,931,337 2014-12-02 2014-12-03 18810100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA NENTOR NR 80
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 916,669 2014-12-02 2014-12-03 18910100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA NENTOR NR16
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 115,402 2014-12-02 2014-12-03 19010100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA NENTOR NR 2
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EDUARD ALLAMANI Shkoder 15,000 2014-12-02 2014-12-03 19210100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE VENDIM GJYK 215 DT 26.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 38,453 2014-12-02 2014-12-03 19110100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA LIKUJ FAT NR 123610136 TETOR
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MUSTAFARAJ SH.A Shkoder 20,640 2014-11-18 2014-11-18 18610100732014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJ RAJONALE TATRIMORE LIKUJ FAT NR 16061928 DT 11.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-11-18 2014-11-18 18710100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 14666645 28.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SYTKI LLAZANI Shkoder 49,800 2014-11-17 2014-11-17 18010100732014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 13863935 DT 07.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 6,762 2014-11-17 2014-11-17 17710100732014 Uje DREJ RAJONIT TATIMOR LIKUJ FAT NR 3357860 TETOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 72,121 2014-11-17 2014-11-17 17810100732014 Elektricitet 1010073 NR 61793991,616984228,617931286 KLIENTISH 2A020013030115,2F110003092570,E060008084527 TETOR
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 32,786 2014-11-17 2014-11-17 17910100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 718838255,718803231,718809506,718846026 TETOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 177,426 2014-11-17 2014-11-17 17610100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 16487025 DT 31.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 5,025,318 2014-11-04 2014-11-04 17110100732014 Paga baze drej rajonale tatimore shkoder paga tetor nr 81