Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 80,167 2014-06-18 2014-06-18 9010100732014 Elektricitet 1010073 DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT 612032554,611632434,611630449,MAJ 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 39,861 2014-06-18 2014-06-18 8910100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FT NR 717905820,717905914,717892020,717842324 MAJ 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GAZMEND BUSHATI Shkoder 49,999 2014-06-18 2014-06-18 8810100732014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 7105212 DT 03.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 95,298 2014-06-10 2014-06-12 8110100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT 11519122 DT 30.04.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-06-10 2014-06-11 7810100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER LIKUJ FAT NR 3239507 MAJ 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-06-10 2014-06-11 8010100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 12131845 DT 28.04.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,933 2014-06-10 2014-06-11 8110100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 310001919475 PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 105,174 2014-06-10 2014-06-11 7910100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJ RAJONALE TATIMOR LIKUJ FAT NR 11519079 DT 31.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) J & V CONFECTION Shkoder 288,000 2014-06-04 2014-06-05 2510100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,974,999 2014-06-03 2014-06-04 7410100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA MAJ
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 197,117 2014-06-03 2014-06-04 7610100732014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA MAJ
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 29,102 2014-06-03 2014-06-04 7710100732014 Shtese page per funksionin DREJ RASJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 119570074 PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 847,464 2014-06-03 2014-06-04 7510100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJO TATIMORE PAGA MAJ
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) PEPAJ Shkoder 150,000 2014-05-21 2014-05-21 2410100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MADISH Shkoder 749,000 2014-05-20 2014-05-21 2310100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CALZATURIFICIO ADELCHI SH.P.K Shkoder 14,928,000 2014-05-21 2014-05-21 2210100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 98,899 2014-05-19 2014-05-20 7110100732014 Elektricitet 1010073 DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 610762649.60984719,610248290 PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 41,414 2014-05-19 2014-05-20 7310100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT 717708584,717708343,717669360,717643800 PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-05-19 2014-05-20 7210100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 3195085 PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ERBA/M.M Shkoder 661,000 2014-05-08 2014-05-09 2110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH