Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 96,307 2014-03-19 2014-03-20 3710100732014 Posta dhe sherbimi korrier drej rajonale tatimore likuj fat nr 11519303 dt 28.02.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 39,106 2014-03-19 2014-03-20 3910100732014 Sherbime telefonike drej rajonale tatimore likuj fat nr 717306045,71765274,717239200.717305459 shkurt 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 831,638 2014-03-04 2014-03-05 2810100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TE TATIMEVE PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 15
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ARDAEL Shkoder 15,000 2014-03-04 2014-03-05 2910100732014 Unspecified DEGA TATIM TAKSAVE NDALESE PAGA VENDIM GJYGJSOR 305 DT 13.07.2009
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 5,167,923 2014-03-04 2014-03-05 2710100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TE TATIMEVE PAGA SHKURT 2014 NR PUNONJESVE 88
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EAGLE MOBILE Shkoder 84,117 2014-03-04 2014-03-05 3010100732014 Unspecified DEGA TATIM TAKSAVE IKUJ FAT 114113849 JANAR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 36,568 2014-02-24 2014-02-24 2510100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. MUAJI JANAR 2014 KLIENTI 310001897349, 1851700,1851723,1915484
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,522 2014-02-24 2014-02-24 2610100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. MUAJI JANAR 2014 KLIENTI 310001919475
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 42,875 2014-02-18 2014-02-19 1810100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. MUAJI DHJETOR 2013 KLIENTI 3100019115484,1897349,1851700,1851723
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 152,448 2014-02-18 2014-02-19 2010100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. 11521110 DT. 31.12.2013,FAT. 11521233 DT. 31.01.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 2,452 2014-02-19 2014-02-19 2410100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. DHJETOR 2013-JANAR 2014 SERI 12131877,12131852
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 299,321 2014-02-19 2014-02-19 2110100732014 Unspecified 1010073 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. DHJETOR 2013-JANAR 2014 KONTR. A30115,F92570,E84527
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,952 2014-02-18 2014-02-19 1910100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. MUAJI DHJETOR 2013 KLIENTI 3100019199475
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 8,000 2014-02-19 2014-02-19 2310100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. DHJETOR 2013-JANAR 2014 SERI 31032371, 3126647
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ARDAEL Shkoder 15,000 2014-02-10 2014-02-11 1210100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER EKZEKUTIM VENDIMI GJYQSOR NR. 305 DT. 13.07.2009
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 5,488,162 2014-02-05 2014-02-05 910100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EAGLE MOBILE Shkoder 109,063 2014-02-05 2014-02-05 1110100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. DHJETOR 2013 KLIENTI C1001947
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 865,327 2014-02-05 2014-02-05 1010100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 729,267 2014-01-08 2014-01-09 210100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EAGLE MOBILE Shkoder 83,252 2014-01-08 2014-01-09 310100732014 Unspecified DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. 114074016 KLIENTI C1001389