Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALB Shkoder 1,565,000 2014-04-21 2014-04-22 410100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALB Shkoder 8,254,000 2014-04-21 2014-04-22 310100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GJINI Shkoder 602,000 2014-04-21 2014-04-22 1410100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) FELIX.M Shkoder 769,000 2014-04-21 2014-04-22 1710100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONA TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 48,088 2014-04-21 2014-04-22 5410100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 717507676,717507612,717467725,71744717,MARS 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MOBIL - TIRANA Shkoder 921,000 2014-04-21 2014-04-22 1610100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONA TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MALESIA VALTUR Shkoder 4,153,000 2014-04-18 2014-04-21 710100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJTORIA RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MALESIA VALTUR Shkoder 134,000 2014-04-18 2014-04-21 610100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJTORIA RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) A T N Shkoder 908,000 2014-04-18 2014-04-18 210100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ARDSEL Shkoder 2,211,000 2014-04-18 2014-04-18 110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "JASTIN CONFECTION" Shkoder 1,769,000 2014-04-18 2014-04-18 1110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VENICE ART Shkoder 5,129,000 2014-04-18 2014-04-18 510100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 8,081 2014-04-07 2014-04-08 4710100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 117784580 DT 31.01.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 937,626 2014-04-02 2014-04-03 4510100732014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA MARS
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 5,078,177 2014-04-02 2014-04-03 4410100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA MARS
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ARDAEL Shkoder 15,000 2014-04-02 2014-04-03 4610100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE VENDIM GJYKATE NR 305 DT 13.07.2009
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SHTYP- ROZAFAT 2001 Shkoder 68,000 2014-03-28 2014-03-28 4310100732014 Blerje dokumentacioni drej rajonale tatimore likuj fat nr 7210801 dt 27.03.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "ARBIN-06" Shkoder 49,956 2014-03-28 2014-03-28 4410100732014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim drej rajonale tatimore nr 13471610 dt 27.03.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-03-20 2014-03-21 4010100732014 Uje drej rajonale tatimore likuj fat nr 3149992 shkurt 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 186,461 2014-03-19 2014-03-20 3810100732014 Elektricitet 1010073 drej rajonale tatimore likuj fat nr 608517738,607825261,606948636 shkurt 2014