Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 163,668 2014-07-18 2014-07-18 11210100732014 Posta dhe sherbimi korrier drej rajonale tatimore likuj fat nr 11518427 dt 30.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-07-17 2014-07-17 11010100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 14666560 DT 27.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 38,576 2014-07-17 2014-07-17 10910100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ 71804659,718066290,718041570,718104725 QESHOR
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 75,967 2014-07-17 2014-07-17 10810100732014 Elektricitet 1010073 DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 612839161,612840233,612838095 QESHOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 3,000 2014-07-09 2014-07-09 10210100732014 Shpenzime gjyqesore DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT 11523801 DT 26.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-07-09 2014-07-09 10010100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT 3250554 DT 30.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) EAGLE MOBILE Shkoder 10,483 2014-07-02 2014-07-02 9910100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,992,683 2014-07-02 2014-07-02 9510100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA QESHOR NR 85
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 840,342 2014-07-02 2014-07-02 9610100732014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA QESHOR NR 14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 222,570 2014-07-02 2014-07-02 9710100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA QESHOR NR 4
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 33,646 2014-07-02 2014-07-02 9810100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RELIKAJ Shkoder 4,528,000 2014-06-26 2014-06-27 3010100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 1,920 2014-06-24 2014-06-25 9410100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE FAT 717905866 DT 31.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-06-24 2014-06-25 9310100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE FAT 14666692 DT 28.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SHPETIM BEKTESHI Shkoder 9,950 2014-06-23 2014-06-23 9210100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr 7363252 dt 22.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 50,274 2014-06-20 2014-06-23 9110100732014 Shtese page per funksionin drej rajonale tatimore paga maj
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) REACONF Shkoder 949,400 2014-06-18 2014-06-19 2810100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) DON ORESTE BENZI (D.O.B) Shkoder 1,674,594 2014-06-18 2014-06-19 2610100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ITALSHQIPJA S.R.L Shkoder 2,199,174 2014-06-18 2014-06-19 2710100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MOBIL - TIRANA Shkoder 4,000,000 2014-06-18 2014-06-19 2910100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014