Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 81,226 2014-08-26 2014-08-26 12910100732014 Elektricitet 1010073 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT. KORRIK 2014 KONTR. A30115,F92570,E84527
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-08-19 2014-08-20 12810100732014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT.14666592 dt 25.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 31,791 2014-08-19 2014-08-20 12710100732014 Sherbime telefonike DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT.718298815/718261520/718237850/718298370 korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-08-19 2014-08-20 12610100732014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT.3286798 korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 70,224 2014-08-19 2014-08-20 12510100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER FAT.11523955 dt 31.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 847,045 2014-08-04 2014-08-04 11710100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE KORRIK 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,963,765 2014-08-04 2014-08-04 116610100732014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE KORRIK 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 35,239 2014-08-04 2014-08-04 11910100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 222,198 2014-08-04 2014-08-04 11810100732014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE KORRIK 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ADELCHI SHQIPERI Shkoder 4,376,000 2014-07-30 2014-07-30 3210100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) B & T SHOES Shkoder 3,497,000 2014-07-29 2014-07-30 3310100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE SHKODER RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) TIM Shkoder 145,200 2014-07-25 2014-07-29 11510100732014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJ RAJONALE LIKUJ FAT NR 13864890 DT 23.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ''MEDIA NORD" Shkoder 6,000 2014-07-24 2014-07-24 11410100732014 Libra dhe publikime profesionale DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 7209601 DT 21.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ERBA/M.M Shkoder 823,000 2014-07-23 2014-07-24 3610100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drej rajonale tatimore rimbursim tvsh
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) KEA Shkoder 990,000 2014-07-23 2014-07-24 3410100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drej rajonale tatimore rimbursim tvsh
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 303 2014-07-24 2014-07-24 11310100732014 Sherbime telefonike drej rajonale tatimore likuj fat nr 31001919475 qeshor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ERBA/M.M Shkoder 299,000 2014-07-23 2014-07-24 3710100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) PEPAJ Shkoder 4,032,000 2014-07-22 2014-07-23 3110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJTORIA RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "G&G SERRAMENTI - 2006" Shkoder 5,683,000 2014-07-22 2014-07-23 3510100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GAZMEND BUSHATI Shkoder 145,999 2014-07-18 2014-07-21 11110100732014 Pjese kembimi, goma dhe bateri drej rajonale tatimore likuj fat nr 7105227,7105229 dt 08.07.2014