Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 30,958 2014-10-02 2014-10-03 15010100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 83,746 2014-09-29 2014-09-30 14610100732014 Elektricitet 1010073 drej rajonale tatimore likuj fat nr 615064993,615065469,615563949 gusht 2014,kodi sh 2a020013030115.sh2f110003092570, sh 2e06008084527
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MALESIA VALTUR Shkoder 1,647,000 2014-09-22 2014-09-23 4610100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,830 2014-09-23 2014-09-23 14510100732014 Udhetim i brendshem drej rajonale tatimore djeta
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ''MEDIA NORD" Shkoder 12,000 2014-09-22 2014-09-22 14410100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr 7209625 dt 17.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MUÇAJ Shkoder 4,862,000 2014-09-19 2014-09-19 4510100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CALZATURIFICIO ADELCHI SH.P.K Shkoder 2,200,000 2014-09-19 2014-09-19 4310100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CALZATURIFICIO ADELCHI SH.P.K Shkoder 13,991,000 2014-09-19 2014-09-19 4410100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 33,492 2014-09-16 2014-09-16 14210100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 718488457,718452371,718428881 GUSHT 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 91,128 2014-09-16 2014-09-16 13910100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJ RAJONALE LIKUJ FAT NR 16487361 DT 31.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 470 2014-09-16 2014-09-16 14110100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 14666525 DT 28.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-09-16 2014-09-16 14010100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 3311788 GUSHT 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 846,442 2014-09-02 2014-09-02 13110100732014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE 14punonjes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 226,077 2014-09-02 2014-09-02 13210100732014 Paga baze DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE 4punonjes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 32,356 2014-09-02 2014-09-02 13310100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE NDALESE NGA PAGA ft 122506576 korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 4,980,493 2014-09-02 2014-09-02 13010100732014 Shtese page per funksionin DREJTORIA RAJONALE TATIMORE SHKODER PAGE 82punonjes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) SHQIPERIA TRIKOT Shkoder 7,253,000 2014-08-27 2014-08-28 3910100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VENICE ART Shkoder 483,000 2014-08-27 2014-08-28 4210100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RELIKAJ Shkoder 987,000 2014-08-27 2014-08-28 4110100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GJINI Shkoder 625,000 2014-08-27 2014-08-28 4010100732014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH VITI 2014