Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) All All 217,510,704.00 201 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 896,228 2014-05-05 2014-05-06 6210100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 178,358 2014-05-05 2014-05-06 6310100732014 Paga baze DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 5,020,153 2014-05-05 2014-05-06 6110100732014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJ RAJONALE TATIMORE PAGA PRILL 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) VODAFONE ALBANIA Shkoder 42,806 2014-05-05 2014-05-06 6510100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 117810548,119544381 SHKURT MARS
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ARDAEL Shkoder 15,000 2014-05-05 2014-05-06 6410100732014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE TATIMORE SEKUESTRO PAGE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MODA JEANS Shkoder 451,000 2014-05-02 2014-05-05 2010100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) BELLADOR Shkoder 2,113,000 2014-04-28 2014-04-29 1910100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 151,920 2014-04-28 2014-04-28 5910100732014 Te tjera transferta tek individet DREJ RAJONALE TATIMORE SHPERBLIM DALJE PENSION NR 2
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 16,880 2014-04-28 2014-04-28 6010100732014 Te tjera transferta tek individet DREJ RAJONALE TATIM BURIM
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) GIO & SHOES Shkoder 638,000 2014-04-24 2014-04-25 1810100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "MARE - ADRIATIK" Shkoder 4,184,000 2014-04-24 2014-04-25 13/110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drej rajonale tatimore rimbursim tvsh
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) "MARE - ADRIATIK" Shkoder 273,000 2014-04-24 2014-04-24 12/110100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drej rajonale tatimore rimbursim tvsh
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 4,000 2014-04-21 2014-04-22 5610100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 3172510 MARS 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) KOMBO Shkoder 948,000 2014-04-21 2014-04-22 810100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) MUÇAJ Shkoder 2,249,000 2014-04-21 2014-04-22 910100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drej rajonale tatimore rimbursim tvsh
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ITALSHQIPJA S.R.L Shkoder 454,000 2014-04-22 2014-04-22 1010100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 106,830 2014-04-21 2014-04-22 5810100732014 Elektricitet 1010073 DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 609685930,60940101,6088724876 KON A 020013030115,F110003092570,E 060008084527 MARS 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 11,512 2014-04-21 2014-04-22 5510100732014 Sherbime telefonike DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT 717305526,717507708 SHKURT MARS
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 88,812 2014-04-21 2014-04-22 5710100732014 Posta dhe sherbimi korrier DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 11519208 DT 31.03.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALB Shkoder 3,145,000 2014-04-21 2014-04-22 1510100732014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH DREJ RAJONALE TATIMORE RIMBURSIM TVSH