Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) LEONARD THOMOLLARI Peqin 113,324 2014-12-30 2014-12-31 46321340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore SUPERVIZIM PUNIMES nga Bashkia Peqin FATURE NR 03. DT 23.11.2010
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 48,000 2014-12-30 2014-12-31 46721340012014 Pagese paaftesie paaftesi e perkohshme nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2014 list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) "TAULANT" SHPK Peqin 184,591 2014-12-30 2014-12-31 46521340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore kolaudim punimesh per furnizim me uje te pijshem te qytetit te peqinit Bashkia Peqin fat nr 05902081 dt 04.02.2014
  Bashkia Peqin (0827) LEONORA PACILI Peqin 167,818 2014-12-30 2014-12-31 45021340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Mbikqyeje Punimesh nga Bashkia Peqin fature nr 02 dt 16.06.2009
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,238,400 2014-12-30 2014-12-31 46621340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat ekonomike nga Bashkia Peqin per muajin dhjetor 2014 sipas vendim nr 12 dt 26.12.2014 list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) SHKENDIJA ISAJÈ Peqin 10,000 2014-12-30 2014-12-31 44921340012014 Libra dhe publikime profesionale Bashkia Peqin Likujdim fature nr 5 dt 10.12.2014
  Bashkia Peqin (0827) ALBA KONSTRUKSION Peqin 7,000,000 2014-12-30 2014-12-31 44321340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Peqin LIKUJDIM PJESEN E MBETUR PER RIKONSTRUKSION UJESJELLESI FATURE NR 02 DT 30.12.2010
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 96,171 2014-12-27 2014-12-29 45221340012014 Karburant dhe vaj Bashkia Peqin likujdim karburanti fatur nr 36 dt 03.09.2014fat nr 40dt 02.10.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 28,620 2014-12-27 2014-12-29 46021340012014 Transferta per partite politike Tatim burim keshilli nga Bashkia Peqin per muajin tetor nentor 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 678,000 2014-12-27 2014-12-29 46221340012014 Ndihme ekonomike Bashkia Peqin shperblim ndihme ekonomike sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 489,000 2014-12-27 2014-12-29 46121340012014 Pagese paaftesie Bashkia Peqin shperblim paaftesi sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-12-27 2014-12-29 45721340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli +adm.lagje nga Bashkia Peqin per muajim tetor+nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 243,270 2014-12-27 2014-12-29 45621340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli +adm.lagje nga Bashkia Peqin per muajim tetor+nentor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-12-27 2014-12-29 45921340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan nentor 2014
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 29,278 2014-12-27 2014-12-29 44621340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Peqin likujdim sherbim postar sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 12,000 2014-12-24 2014-12-26 45421340012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative tatim ne burim nga bashkia peqin per ekspertet pjesemarres ne KPP sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 108,000 2014-12-24 2014-12-26 45321340012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative pagese per eksperte pjesemarres ne KPP nga Bashkia Peqin sipas urdherit nr 57 dt 04.12.2014 list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) 2AF COMPANI Peqin 16,000 2014-12-24 2014-12-26 41821340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA PEQIN, LIKUJDIM FAT NR 3-34, DT 07.05.2014 MATERIALE ,PASTRIMI
  Bashkia Peqin (0827) 2AF COMPANI Peqin 68,000 2014-12-24 2014-12-26 41721340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA PEQIN, LIKUJDIM FAT NR 3-33, DT 07.05.2014 MATERIALE ,PASTRIMI
  Bashkia Peqin (0827) IDEAL ELEZI Peqin 19,800 2014-12-23 2014-12-24 45121340012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale nga Bashkia Peqin ne favor te Ideal Elezi fat nr 36 dt 09.12..2014