Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 95,985 2014-06-18 2014-06-19 21221340012014/1 Karburant dhe vaj Karburant nga Bashkia Peqin ne favor Sial Peqin Fatur nr 17 dt 02.05.2014 nr 19 dt 06.06.2014
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 3,200 2014-06-17 2014-06-17 20821340012014 Te tjera transferime korrente Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin maje 2014
  Bashkia Peqin (0827) ZIJA DAKA Peqin 100,000 2014-06-12 2014-06-13 18221340012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Peme dekurative nga Bashkia Peqin ne favor Zija Daka Peqin Fatur nr10 dt 04.12.2012.
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 953,352 2014-06-04 2014-06-04 18321340012014 Shtese page per funksionin Pagat nga Bashkia Peqinper muajim maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-06-04 2014-06-04 19221340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajim maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 36,115 2014-06-04 2014-06-04 19021340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat gj.civ nga Bashkia Peqinper muajim maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-06-04 2014-06-04 19421340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan maj 2014
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 451,098 2014-06-04 2014-06-04 18721340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqinper muajim maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-06-04 2014-06-04 19321340012014 Paga baze Ndales Vaide Minoli V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan maj 2014
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 14,950 2014-06-04 2014-06-04 19521340012014 Paga baze Ndales Erdit Kosta V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan maj 2014
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-06-04 2014-06-04 19121340012014 Te tjera transferime korrente Shperb tranjeret nga Bashkia Peqin per muajim maje 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,562,300 2014-05-28 2014-05-28 18121340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat Ekonomike nga Bashkia Peqin per muajin maje 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 29,250 2014-05-26 2014-05-27 18021340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin maj 2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,342,000 2014-05-22 2014-05-23 17921340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin maj 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-05-21 2014-05-22 17521340012014 Shtese page per funksionin Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Prill 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 591,925 2014-05-21 2014-05-22 17121340012014 Shtese page per funksionin Pagat nga Bashkia Peqin per muajin prill 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 445,455 2014-05-21 2014-05-22 17321340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajin prill 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-05-21 2014-05-22 17621340012014 Te tjera transferime korrente Pagat nga Bashkia Peqin per muajin Prill 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-05-21 2014-05-22 17721340012014 Paga baze Ndalese Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-05-21 2014-05-22 17821340012014 Paga baze Ndalese Vaide Minoli V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan