Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 14,950 2014-11-05 2014-11-05 38921340012014 Paga baze Ndales Erdit Kosta V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan maj 2014
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-11-05 2014-11-05 38821340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kercit nga Bashkia Peqin per Kastriot Kurmaku Elbasan sipas V.Gj.
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 1,556,542 2014-10-30 2014-10-31 36521340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pastrim qyteti nga Bashkia Peqin ne favorte Pastrime Silvio fat. nr.500.dat.03.09.2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 100,170 2014-10-23 2014-10-24 37321340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin gusht shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-10-23 2014-10-24 37521340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin gusht shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 28,620 2014-10-23 2014-10-24 37721340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli nga Bashkia Peqin per muajin gusht shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,116,600 2014-10-23 2014-10-24 37221340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin tetor 2014 vend nr 10/1 dt 23.10.2014
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 143,100 2014-10-23 2014-10-24 37421340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin gusht shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 4,400 2014-10-20 2014-10-20 37021340012014 Te tjera paga me kontrate Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin shtator 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Peqin 567,846 2014-10-15 2014-10-16 36421340012014 Elektricitet 2134001 Energji nga Bashkia Peqin per muajin korrik gusht 2014 kontrat nr 163242.163162,163238,163507.163196,163166,163188.163163,163189,163190,163167,163508,163506.163252,162241
  Bashkia Peqin (0827) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Peqin 4,148 2014-10-15 2014-10-16 36621340012014 Elektricitet 2134001 Energji nga Bashkia Peqin per muajin korrik gusht 2014 kontrat nr 160797 fatur nr 613926002dt 28.07.2014 nr 615067034 dt 29.08.2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 483,315 2014-10-15 2014-10-15 36721340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shtator 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-10-15 2014-10-15 36921340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shtator 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-10-14 2014-10-15 35321340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan gusht 2014
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 379,241 2014-10-15 2014-10-15 36821340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajin shtator 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 14,950 2014-10-14 2014-10-15 35421340012014 Paga baze Ndales Erdit Kosta V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan gusht 2014
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-10-14 2014-10-15 35221340012014 Paga baze Ndales Vaide Minoli V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan gusht 2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 135,440 2014-10-10 2014-10-13 34821340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 221,231 2014-10-10 2014-10-13 34721340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 68,988 2014-10-10 2014-10-13 35121340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajim shtator 2014 sipas list pageses