Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 3,200 2014-08-14 2014-08-15 28721340012014 Te tjera paga me kontrate Tatim keshilli Tatim burim nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 14,950 2014-08-14 2014-08-15 29021340012014 Paga baze Ndales page ERdit Kosta V GJ nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 12,430 2014-08-14 2014-08-15 28821340012014 Paga baze Ndales page Vaide Minoli V GJ nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 21,312 2014-08-06 2014-08-07 26821340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajim korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 335,428 2014-08-06 2014-08-07 26721340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajim korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-08-06 2014-08-07 27021340012014 Te tjera transferime korrente Pagat nga Bashkia Peqin per muajim korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 1,500,000 2014-08-05 2014-08-05 26621340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 19,000 2014-07-24 2014-07-25 26421340012014 Ndihme ekonomike Ndihme Ekonomike nga Bashkia Peqinper muajim qershoe 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,336,240 2014-07-21 2014-07-21 26321340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat ekonomike nga Bashkia Peqinper muajim qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,120,550 2014-07-18 2014-07-18 26221340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 100,000 2014-07-16 2014-07-16 25921340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte klub sportit nga Bashkia Peqin ne favor Klubit Futbollit Shkumbini Peqin
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 428,216 2014-07-16 2014-07-16 23421340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 604,007 2014-07-16 2014-07-16 23221340012014 Shtesa page te tjera Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-07-16 2014-07-16 23621340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 50,085 2014-07-16 2014-07-16 24021340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) HALIT CANI Peqin 14,950 2014-07-16 2014-07-16 24221340012014 Paga baze Ndales Erdit Kosta V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Halit Cani Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-07-16 2014-07-16 24121340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V Gj nga Bashkia Peqin ne favor Kastriot Kurmaku Elbasan sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-07-16 2014-07-16 23821340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 18,000 2014-07-16 2014-07-16 23721340012014 Te tjera transferime korrente Pagat nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 64,395 2014-07-16 2014-07-16 23921340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin qershor 2014 sipas list pageses