Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 113,634,967.00 250 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 335,428 2014-09-08 2014-09-08 30721340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 21,312 2014-09-08 2014-09-08 30921340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 12,600 2014-09-04 2014-09-05 30621340012014 Sherbime telefonike Telefon nga Bashkia Peqin per muajin Prill majeqershor korrik 2014
  Bashkia Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 389,634 2014-08-28 2014-08-29 30521340012014 Elektricitet 2134001 Energji ndricim qyteti nga Bashkia Peqin per muajin maj qershor korrik 2014 Kontrat nr 163252,163241.163508,163506,163242,163238,163507,163162,163196,163190,160797,163240,163163,163188,163167,163189,163166
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 1,160,560 2014-08-25 2014-08-26 30321340012014 Ndihme ekonomike Ndihmat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pagesave
  Bashkia Peqin (0827) EUROSIG SHA Peqin 17,050 2014-08-25 2014-08-26 30221340012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Siguracion makine nga Bashkia Peqin ne favor Eurosig Tirane fatur nr 51 dt 16.07.2014
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 38,000 2014-08-25 2014-08-25 30121340012014 Ndihme ekonomike Ndihma ekonomike nga Bashkia Peqin v gjyk nr akti 931 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 3,102,300 2014-08-20 2014-08-21 30021340012014 Pagese paaftesie Paaftesia nga Bashkia Peqin per muajim gusht 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) SIAL Peqin 48,533 2014-08-15 2014-08-18 27221340012014 Karburant dhe vaj Karburant nga Bashkia Peqin ne favor Sial Peqin Fatur nr 10539046 dt 01.07.2014
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 38,844 2014-08-15 2014-08-18 29521340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 50,085 2014-08-15 2014-08-18 29621340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 135,440 2014-08-15 2014-08-18 29521340012014 Shtese page per vjetersi ne pune Pagat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 455,885 2014-08-15 2014-08-18 29421340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 64,395 2014-08-15 2014-08-18 29721340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 359,228 2014-08-15 2014-08-18 29221340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 14,310 2014-08-15 2014-08-18 29821340012014 Te tjera transferime korrente Pagat keshilli nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) DEGA TATIMEVE PEQIN Peqin 14,310 2014-08-15 2014-08-18 29921340012014 Te tjera transferime korrente Tatim keshilli nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KASTRIOT KURMAKU Peqin 15,000 2014-08-15 2014-08-18 28921340012014 Paga baze Ndales Bashkim Kerci V.GJ nga Bashkia Peqin ne favor te Kastriot Kurmaku Elbasan
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 33,115 2014-08-14 2014-08-15 27121340012014 Paga baze Pagat gj.civ nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 68,988 2014-08-15 2014-08-15 29321340012014 Paga baze Pagat nga Bashkia Peqin per muajin korrik 2014 sipas list pageses